Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Pardubic přijíždí Selänne a spol.

Otakar Janecký se zdraví s aktéry exhibice. | foto: Michal KamarytMF DNES

15 2008
Legendy světového hokeje míří do Pardubic. A je jich hodně - více než třicet hvězd tvoří dvě mužstva, která si proti sobě zahrají při Benefičním utkání Otakara Janeckého. ČEZ Arena se má v neděli vpodvečer na co těšit. Takovou koncentraci hokejových superstar ještě nezažila.

Nejdříve špatná zpráva. Legendární sovětská útočná formace Makarov - Larionov - Krutov nedorazí. Nehodí se to také Jaromíru Jágrovi.

Teď ale ta podstatně lepší: Selänne, Kurri, Hašek, Eliáš, Straka, Ručinský, Bondra, Hossa a mnoho dalších si už dnes dají dostaveníčko v Praze, odkud se zítra přesunou do ČEZ Areny, kde od 18 hodin budou sledovat exhibici v kick boxu.

"Byla to strašná práce, trvala skoro celý rok. Ale bude to stát za to, vždyť se sejde tolik legend pohromadě," usmál se hlavní organizátor Otakar Janecký, který má podobnou akci "na svědomí" už před dvěma lety, kdy se loučil s aktivní kariérou.

. Hvězdy v Pardubicích

Kdo by měl dorazit

Tým Otakara Janeckého
Teemu Selänne, Jari Kurri, Saku Koivu, Markus Ketterer, Otakar Janecký jr., Pasi Nurminen, Jere Lehtinen, Walteri Immonen, Mika Stromberg, Petri Varis, Juha Lind, Kimo Timonen, Daniel Alfredsson, Peter Forsberg, Mats Sundin, Daniel Tjarnqvist, Bjorje Salming, Mats Naslund, Esa Tikkanen, Reijo Ruotsalainen
Tým Hvězd
Dominik Hašek, Adam Svoboda, Martin Straka, Martin Ručinský, Tomáš Kaberle, Jiří Šlégr, Milan Hejduk, Aleš Hemský, Petr Průcha, Marek Židlický, Karel Rachůnek, Peter Bondra, Marián Hossa, Marián Gáborík, Zdeno Chára, Lubomír Višňovský, Teppo Numminen.

Našlapaná hala tehdy útočníka Jokeritu Helsinky, Blues Espoo a naposledy Pardubic dohnala k slzám. "Když běžel klip s mojí kariérou, musel jsem se běžet uklidnit do kabiny, řval jsem jako pavián," líčil sedmačtyřicetiletý hokejista, jenž touží vytvořit novou tradici a podobnou exhibici pořádat každoročně: "Tu myšlenku mám v hlavě od své rozlučky. Pardubice jsou městem hokeje, proto chci jednou za rok přivést hokejové hvězdy současnosti i na odpočinku."

On sám sice brusle a hokejku pověsil na hřebík v roce 2006, ale prý už měsíc je opět v tréninku. "Hýbat jsem se začal už v lednu, ale na ledě jsem od poloviny července, chodím trénovat s dorostenci," řekl dvojnásobný český a čtyřnásobný finský mistr.

"Jaká je forma uvidím až v neděli, ale nebojím se toho. I když je pravda, že už nevystřídám všechny lajny jako při rozlučce a zabydlím se jen v jedné." Kvůli kolizi s termínem brněnského zápasu svého Jágr teamu sice nedorazí hlavní hvězda Omsku, jeho absenci by měl vyvážit Selänne.

Může to být jedna z posledních příležitostí, kdy finský blesk nazuje brusle, protože v osmatřiceti letech si pohrává s myšlenkou na ukončení kariéry.

Budete pozítří od 17:30 hodin u toho?Najdete na iDNES.czmobilní verze