Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do Pardubic? Slyšel jsem to, říká Lašák

3 2004
Ostrava - Do konce zápasu s Ruskem chybělo pár desítek vteřin. Ze slovenských hráčů se řinul pot. Brankář Ján Lašák za nimi během krátké přestávky vyjel daleko z branky, oběma rukama máchal ve vzduchu. „Jedem, jedem, pojďte,“ dával najevo. Chtěl nulu. A udržel ji. Proti Rusům měl Lašák zvláštní motivaci.

Konec sezony strávil v Petrohradě a prý si tam s některými lidmi nepadl do oka. „Hlavně starší měli dost odlišný názor než já, zejména na bázy,“ připomněl slovenský brankář svérázná tréninková centra ruských týmů.

„Právě je asi výsledek nepotěší. O to větší radost mám já. Nula je vždycky skvělá, proti Rusku obzvlášť.“

Nespadla mu do klína. Zejména v první třetině se blýskl řadou skvělých zákroků. „Hned první střela mi propadla, naštěstí šla do rohu. Pak už to bylo lepší a jednodušší,“ říká Lašák.

„Kluci hráli fantasticky v obraně, padali do střel, nenechali soupeře dorážet. Nula je odměna pro celý tým za kolektivní výkon.“

Do Ruska se Lašák rozhodně vracet nebude. Podle některých informací už jej získaly Pardubice. Má je dotlačit k mistrovskému titulu v extralize. „Také jsem to slyšel,“ usmál se brankář neurčitě. „Ale teď angažmá neřeším, soustředím se na mistrovství světa. Ostatní věci nechávám na svém agentovi.“

Netají se však tím, že by si v české extralize zachytal rád. Na šampionátu zatím Lašák ukazuje velmi slušné výkony. I přes tři smolné branky s Američany, které mu do branky proklouzly z nečekaných tečí, má nejlepší čísla z celé ostravské skupiny.

Takřka po každém utkání si jej žádají televizní štáby a novináři. A mladík s vlnitými vlasy a odstávajícíma ušima ochotně odpovídá.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze