Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do Prostějova míří zkušený Drahomír Kadlec

29 2003
Prostějov - S omlazeným kádrem, v němž dostává příležitost i několik juniorů, pokračují v přípravě hokejisté Prostějova. Tým, který letos skončil v semifinále první ligy, opustili brankář Maláč s Černým a Lipinou, který na konci sezony v Prostějově hostoval. "Cílem seniorského týmu bude hrát v klidu o play-off, s juniory chceme udržet extraligu a pokusíme se vybojovat nejvyšší soutěž i s dorosteneckým týmem," řekl předseda klubu Robert Kolář.

Prvoligový kádr posílil obránce Lukáš Zátopek z Vítkovic a střední útočník Jan Šulc z Litvínova. V přípravě měl Prostějov nadbytek zejména levých křídel, proto se díval po´centrech. "„Rozjednaný je ještě příchod Martin Kotáska ze Zlína a čekáme, jestli o Milana Ministra bude mít zájem Olomouc. Jinak ho koupíme my," říká výkonný ředitel klubu Petr Zlámal.

Přijít do Prostějova chce podle Zlámala i sedmatřicetiletý obránce Drahomír Kadlec, který má na kontě 154 reprezentačních startů.

Prostějov také sehnal druhého brankáře k Tomáši Piterkovi, a je jím Lukáš Plšek ze Vsetína. "V posledních třech sezonách byl nejlepším brankářem juniorské extraligy," popsal úspěchy mladého gólmana trenér Radomír Kužílek. "Budeme se ale dívat i po dalším brankáři na střídavý start, protože kdyby se náhodou ve Vsetíně třeba Biegl zranil, povolali by Plška zpět."

Pod vedením nového trenéra Radomíra Kužílka se Prostějov připravuje už čtyři týdny. "První nepříjemností bylo zjištění, že ne všichni hráči jsou kondičně připraveni," říká Kužílek.

"Ale po čtyřech týdnech jsme to dohnali. Jednak díky tréninkové dávce, trénovali jsme třináctkrát týdně, a také práci předešlého trenéra Kamila Přecechtěla. Testy na aerobní a anaerobní prahy dopadly nadprůměrně."

Další testy čekají hokejisty koncem června a podle jejich výsledků jim trenéři naplánují individuální přípravu. "Tři týdny budou mít v červenci volno a potom začne tvrdá příprava, která skončí těsně před začátkem soutěže," slibuje Kužílek.

První změny v kádru připravuje trenér na 8. srpna a druhé po turnaji ve Šternberku na konci srpna. "Navázali jsme spolupráci se Zlínem, Třincem, Vsetínem, Znojmem a Spartou a jsme domluveni, že kdo se v letní přípravě nedostane do extraligového kádru, toho nabídnou nám," dodal Kužílek.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze