Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do Šumperka se vrátil seniorský hokej

9 2003
Šumperk - Lepší návrat po dlouhém půstu si šumperský hokej nemohl přát. Davy natěšených fanoušků hnaly domácí hráče k jasnému vítězství nad Uherským Brodem. Šumperští hokejisté bojovali po roce a půl bez soutěže jako o život. Nic nevadilo, že po dřívějším působení v první lize jde nyní jen o krajský přebor Zlínského kraje.

„Takový začátek soutěže jsme si přáli. Myslím si, že věrné fanoušky může Šumperku závidět většina prvoligových mužstev. Jsem rád, že je hráči za jejich neúnavné povzbuzování odměnili vítězstvím,“ sdělil šéf společnosti Hokej Šumperk 2003 Marek Řoutil.

Podle něj byla obnova seniorského hokeje životně důležitá kvůli veleúspěšným celkům mladých hokejistů. „Junioři budou mít perspektivu pokračování. To je může více motivovat. Ne všichni se totiž prosadí ve vyšších soutěžích,“ řekl Řoutil.

Klub má podle Řoutila pokrytých šedesát procent rozpočtu ve výši 2,5 milionu korun. Čtyřicet procent je podle Řoutila ve stadiu příslibů. Vedle sponzorů přinesla statisíce také radnice. „Postoj města je důležitý signál pro sponzory,“ míní Řoutil.

Trenér Jaroslav Peška postavil mužstvo na ryze amatérských základech. Už dopředu vyloučil vysloužilce z extraligy. „Takovým hráčům jde hlavně o peníze. My si to nemůžeme dovolit,“ vysvětlil Peška.

Přestože všichni hráči mají své zaměstnání, zvládají podle něj ve večerních hodinách trénovat až pětkrát týdně. Chtějí se prosadit hned po svém návratu do soutěží.

Na soupisce Šumperka jsou většinou domácí hráči, významné jsou ale také posily zvenčí. V týmu hrají borci ze slovenských měst Skalica a Dubnica, hráči z Havířova, Ostravy, Prostějova a Šternberka.

Nejznámější posilou je Rostislav Pilavka z Havířova, který měl dokonce extraligové ambice.

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze