Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jihlavský hokejista Dobrovolný: Extraligu zatím nemá cenu řešit

Jiří Dobrovolný z Jihlavy (vpravo) se snaží natlačit před Milana Kostourka z Havlíčkova Brodu v zápase 1. hokejové ligy. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

21 2016
Do baráže o postup do extraligy postoupila naposledy v roce 2004. Teď Dukle Jihlava zbývá jediný krok a už v pondělí večer může v semifinále play-off proti Ústí nad Labem (stav série 3:1) dokonat tentýž úspěch. Nejen o hokeji, ale třeba i o stadionu a kariéře promluvil 36letý obránce Jiří Dobrovolný.

Jste jen krok od baráže. Co vy na to?
Jsme pochopitelně rádi. Ještě ale ten krok musíme udělat.

Jaký podle vás bude?
Poslední krok bývá nejtěžší. Ústí už nemá co ztratit, určitě do toho půjde na hranici svých možností. My je musíme co nejdřív zlomit.

Může vám nahrát, že Ústí odehrálo v sezoně víc zápasů, navíc má čím dál méně hráčů?
Tak nahrát... Někdy týmu prospěje, semkne se a šlape daleko víc, když má méně hráčů, než když jich má spoustu. Podle mě to určitě výhoda není. My je zkrátka musíme zlomit, ukázat jim v pondělí, že pro ně sezona končí a že už půjdou na dovolenou. Čím dřív, tím lehčí to pro nás bude. A že jich je málo? Já jsem zažil jednou v Plzni, že nás taky bylo pár, přesto jsme byli schopní nějaké zápasy vyhrát.

Co byste vypíchl ze dvou zápasů na severu? Nejen soudě podle výsledků byly dosti odlišné.
Ano, v prvním zápase jsme hráli špatně, nehráli jsme takový ten náš hokej. Naopak druhý zápas - to byla naše tvář. Ukázali jsme jim, že si věříme a že jsme silní.

Je to sice zatím hodně předčasné, ale má Dukla na extraligu?
Tak o tom bych se zatím vůbec nebavil. Jak říkáte, to je předčasné. Pořád stojíme před dveřmi, které jsou zamčené. A dokud je neotevřeme a nevstoupíme do nich, tak nemá cenu se o tom bavit. To se s vámi můžu bavit, jestli budu někdy hrát NHL.

To bych vám samozřejmě přál, ale i vzhledem k věku už se vám to asi nesplní. Jak dlouho ještě chcete hrát?
Pokud bude zájem, budu zdravý a budu konkurenceschopný, tak chci hrát. Ale abych tam byl jen do počtu, kvůli jménu nebo kvůli zásluhám, takový já nejsem. Já chci být platný pro mužstvo. Dokud si trenéři a vedení budou myslet, že jsem platný, dají mi smlouvu, tak nemám důvod končit.

Příští sezonu tedy nastoupíte?
To je o tom, jestli mi po sezoně nabídnou smlouvu a jestli se mnou budou spokojení. To je otázka na někoho jiného. Já každopádně jinam hrát nepůjdu. Mám poměrně rozvětvenou rodinu, pro mě už honění se za nesplněnými sny mimo Jihlavu nemá smysl.

V posledních týdnech je znovu hodně diskutované téma nový stadion. Jaký je váš pohled?
Téma stadion, to je na dlouhou debatu. Těžko říct, co od toho očekávat. Jsou varianty takové a takové, pět lidí řekne takový názor, dalších pět jiný. Těžko říct, co by bylo nejlepší. Jestli to zbourat a postavit nový stadion někde na zelené louce jen pro áčko. Nebo udělat halu jen na zápasy a udělat z toho spíš kulturní halu. Je otázka, jak by ta hala byla využívaná. Když se totiž podíváme na kulturu v Jihlavě, co si budeme vykládat, až na nějaké koncerty v létě se tady prakticky celý rok nic neděje. To je otázka pro lidi, aby tu kulturní halu využívali.

Rozebíráte to s hráči?
Spíš doma, v kabině moc ne. Já vím, že když jsem se do Jihlavy vrátil před šesti lety, bylo to první téma. Říkali, že zbourat nelze, děti by neměli kde trénovat. Tenhle problém zmizel tím, že se postavil malý zimáček. A my už do dvou let nebo do roka tam budeme moct trénovat, aniž bychom se museli někoho ptát.

Čili?
Pak je tedy otázka, jestli by se nevyplatilo postavit to někde mimo Jihlavu, kde by bylo parkování pro zápasy, to je důležité. A trénovat v malé hale, kde by se dodělaly šatny, zázemí. Parkoviště pod stadionem by teoreticky pro hobíky stačilo.

A co se starou halou?
Ta by se zbourala, udělal by se tam nějaký pomník, protože je to jeden z nejslavnějších stadionů v republice... Taky by tam město mohlo vystavět nějaký objekt, který by mohlo prodat. Bylo by to něco jako na principu, co měla Slavia O2 arenu. Já to sice moc rád nemám, taky je pravda, že mě se to moc týkat nebude, ale tohle je podle mého názoru nejlepší varianta. Největší Achillova pata starého zimního stadionu je parkování. Lidi už nejsou zvyklí chodit hromadnou dopravou. A Jihlava se rozrůstá. Třeba z Helenína už to máte kus cesty. Já se jim ani nedivím, že přijíždí autem. To máte jako nákupní centra, taky velká parkoviště. Doba se prostě změnila.

Zahrajete si na novém stadionu?
Na rovinu? Myslím, že vrcholovou soutěž už si v novém stánku já osobně nezahraji.vysoč

Autor:


Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal Birner

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze