Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dobrý cyklista ze mě nebude, říká Rytnauer

Jihlava -Kladno: Rytnauer před Kopřivou - Kladenský brankář Kopřiva likviduje šanci jihlavského Rytnauera. | foto: Lumír SchulzMF DNES

27 2008
Jihlava - Nebýt jedné prokleté vteřiny, mohl si teď hokejový útočník Ladislav Rytnauer užívat finále první ligy v dresu Mladé Boleslavi. Jenže v 39. kole základní části přišla srážka s jedním z berounských hráčů a ta odsoudila jihlavského forvarda ke sledování boje o baráž pouze zpovzdáli.

"Myslím, že Boleslav to finále s Chomutovem zvládne," tvrdí sedmadvacetiletý hokejista, který si při lednovém nárazu poranil kolenní vazy takovým způsobem, že musel podstoupit operaci.

Jak vypadá vaše zranění teď po dvou měsících, žádné komplikace?
Odhodil jsem sádru i berle, chodím na rehabilitace a na kolo. Pomalu se dávám do kupy.

Takže se nenudíte?
Určitě ne, jak už jsem říkal, chodím na kolo. Teď se tam navíc potkávám s Přémou Dubnem (obránce Dukly Jihlava - pozn. red.), který je taky po operaci. Celkem se zabavíme.

A za jak dlouho se tedy vrhnete do pořádné přípravy?
Já se budu s klukama připravovat celou dobu, až začnou. Akorát nebudu moct hrát fotbal a takové ty sporty. Hlavně budu jezdit na kole.

To by z vás mohl být časem dobrý cyklista. Nepřemýšlíte, že byste si během léta zkusil nějaký závod?
Kdepak, já jsem špatný cyklista a tím zůstanu. Tohle častější ježdění na kole na tom rozhodně nic nezmění. Dobrý cyklista ze mě zkrátka nikdy nebude. (smích)

V lednu jste odešel na hostování do Mladé Boleslavi, která teď hraje finále. Máte hodně velký vztek, že si ho také nemůžete zahrát?
Jestli mám vztek? Spíš bych řekl, že mě to hodně se... Tohle už se v Jihlavě strašně dlouho nehrálo a já se těšil, že bych si to letos mohl zase užít.

Jste s někým z Boleslavi v kontaktu?
Vždyť já jsem si za těch pár dnů, které jsem tam strávil, než přišlo zranění, ani žádné kontakty nestačil pořádně udělat.

A co třeba bývalému spoluhráči a trenérovi Kaňkovskému, tomu jste taky nezavolal?
Ale jo, určitě. Popřál jsem mu hodně štěstí, aby se jim dařilo a aby to celé zvládli.

Fandit Boleslavi se teď skoro rovná zločinu. Tedy alespoň z pohledu rozzlobených fanoušků Komety Brno, kteří se nedostali na rozhodující sedmý semifinálový zápas...
Boleslav prostě dělá maximum pro to, aby uspěla. Je známo, že Brno má hodně fanoušků a tak se možná vedení klubu trochu bálo. Fakt nevím, co za tím bylo. Já bych je tam ale klidně pustil.

Když se podíváme do budoucna, na další sezonu. Vy máte smlouvu v Jihlavě, ale váš dlouholetý parťák z útoku Oldřich Bakus se na další spolupráci s Duklou ještě nedohodl...
On to nakonec podepíše. Sice se teď trochu cuká, ale na kafe by za náma do kabiny stejně přišel, protože je tak zvyklej. Takže je to jasný. (směje se)

Vy jste před těmi dvěma měsíci prohlásil, že to vaše zranění je možná trest za to, že  jste se s Bakusem rozdělili. Takže i z vašeho pohledu by asi bylo dobré, kdyby zůstal...
Samozřejmě, ale hlavně by to bylo dobré kvůli celému mančaftu. Je to lídr týmu, má respekt u soupeřů, prostě je pro klub strašně důležitý. A taky je s ním celkem sranda. (znovu se rozesměje) 

Ladislav Rytnauer

Sedmadvacetiletý jihlavský útočník byl v tomto ročníku první ligy, díky tradičně úspěšné spolupráci s nejproduktivnějším hráčem Dukly Oldřichem Bakusem, dlouho nejlepším střelcem celé soutěže.

Před uzávěrkou přestupů odešel formou hostování posílit v bitvě o postup do extraligy Mladou Boleslav, ale zde se brzy zranil a zbytek sezony musel vynechat. Kvůli operaci kolenních vazů přišel i o současně probíhající finále druhé nejvyšší soutěže.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze