Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dobrý tým, chválí znalci čtenáře

1 2004
Praha - Začíná duben, hokejová mánie se rozmáhá v českých krajích. Fanoušci houfně zareagovali na výzvu MF DNES „Poraďte Lenerovi“, hrají si na trenéry a na internetové adrese hokej.idnes.cz stavějí svou verzi reprezentačního týmu pro mistrovství světa. „Vypadá to hezky,“ podotkl s úsměvem Marian Jelínek, konzultant kouče Lenera.

Brankářská jednička Vokoun. Mezi beky dosud mezinárodně málo využívaný Martin Hamrlík. Prospal v první formaci vedle Jágra.

„Vokouna bych nebral, líbí se mi trojice Čechmánek, Málek, Salfický,“ prohlásil trochu kontroverzně legendární gólman Jiří Holeček. „Čechmánek už toho odchytal hodně, unese tlak.“

Naopak bývalý útočník Jiří Hrdina řadí Vokouna na první místo: „A koho jiného? Sezonu má parádní!“ Znalci nesouhlasí s hlasujícími, kteří zkušeného Čechmánka vedou až jako trojku za mladším Málkem. „Druhého náhradníka by asi nedělal,“ domnívá se Hrdina. Jinak ovšem soupisku na iDNES chválí. Mají jen drobné výhrady.

Zajímavá diskuse se rozproudila okolo jména Martin Hamrlík. Třicetiletý rutinér diriguje zlínské přesilovkové komando, pohotově a ostře pálí.

Podle mnohých je však pro světovou scénu pomalý. „Bez něj by to Zlínu v početní výhodě určitě tolik nefungovalo,“ domnívá se Jiří Holeček.

Čtenáři upřednostnili staršího z bratrů Hamrlíkových třeba před Hejdou či Rachůnkem. „A právě Rachůnek podle mě do týmu patří. Jeho bych za Hamrlíka vyměnil,“ řekl někdejší střelec Jaroslav Jiřík.

„Ve Zlíně je Hamrlík lídrem, ale mistrovství světa je něco jiného,“ tvrdí Hrdina. Přesto není představa dvojice sourozenců Hamrlíkových v souboru pro šampionát úplně nesmyslná.

Výstavní je reprezentační nabídka na pravé křídlo. Jágr, Sýkora, Výborný, Dvořák. Naopak slabší je výběr v centru. Hokejoví příznivci věří pětatřicetiletému Dopitovi.

„Já nevím, jak nám to ten Jirka zvládne,“ přemítal Jaroslav Jiřík. „Má svůj věk, ani Pardubice ve čtvrtfinále nezachránil.“ Nalevo se fanouškům vešel i Vlasák z Omsku a Hlaváč, jemuž se ročník v NHL vůbec nepovedl. „Počkal bych, kdo vypadne z prvního kola Stanley Cupu,“ řekl Jiřík.

Rejstřík, z něhož se na internetu volí, obsahuje pouze hráče, kteří by v play-off neměli postoupit daleko. Ale těsně před mistrovstvím mohou být volná další esa - Hejduk, Ručinský či Reichel.

Anketa: Poraďte Slavomíru Lenerovi na hokej.idnes.cz

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze