Hokejová Jihlava si po výhře ve Frýdku-Místku upevnila druhé místo

Jihlavští hokejisté slaví gól proti Budějovicím. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

16 2017
Jihlavští hokejisté vyhráli v dohrávce 37. kola první ligy na ledě Frýdku-Místku 4:3 v prodloužení a upevnili si druhou pozici. Třetímu Kladnu se Dukla vzdálila na rozdíl tří bodů a na vedoucí České Budějovice, které ještě mají zápas k dobru, ztrácí šest bodů.

V čase 61:52 rozhodl svou druhou trefou v utkání Tomáš Čachotský.

Bezbrankový stav zlomil až ve 35. minutě Chmielewski, který dostal domácí do vedení. Třetí třetina naopak nabídla přestřelku. Po Kalábově vyrovnání vrátil domácím vedení v přesilovce Stebih.

Jihlava otočila stav trefami Čachotského a Důrase během 32 vteřin a v 59. minutě vynutil Pechanec prodloužení. V něm se radovala Dukla. Frýdek-Místek se na jedenácté pozici bodově dotáhl na desáté Litoměřice.

Dohrávka 37. kola první hokejové ligy

Frýdek-Místek - Jihlava 3:4 v prodl. (0:0, 1:0, 2:3 - 0:1)
35. Chmielewski, 51. Štebih, 59. Pechanec - 56. a 62. Čachotský, 47. Kaláb, 57. Důras. Rozhodčí: Dědek - Reich, Měkýš. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1 388.