. 18. února 2003

Utkání komentuje Miroslav Najdek

HAVÍŘOV - TŘINEC 1:7 (0:1, 1:3, 0:3) Konec utkání
60:00
Zápas je dohrán. Domácí se mohou cítit ukřivděni rozhodnutím o opakování zápasu, ale dnes je Třinec jednoznačně přehrál a především díky výborně využitým přesilovkám a Markově střelecké potenci zaslouženě zvítězil 7:1.
58:34
Jan Marek svou čtvrtou branku dnes už asi nevstřelí. Za sekání vyfasoval dvouminutový trest.
57:20
Havířov nerezignuje a sympaticky se stále snaží vstřelit branku. Kopecký s Křestanem ale mířili pouze nad.
56:09
Je po přesilovce. V její první polovině trefil Vratislav Čech brankovou konstrukci, ale pak už se Havířov do třetiny nedostal a hra připomínala přehazovanou s horkým bramborem. Havířov kotouč do útočné třetiny nahazoval a Třinec jej hbitě vyhazoval zpět.
54:09
Havířov má možnost zkorigovat hrozivě vyhlížející skóre v přesilové hře. Za nebezpečnou hru vysokou holí dostal dvě minuty slovenský obránce Čakajík.
52:08
Třinec se usadil před havířovskou brankou, ale znenadání se do brejku dostal Appel, který se sám řítil na Lakosila. Třinecký brankář ale jeho pokus o blafák dobře přečetl a puk u tyčky bezpečně zastavil.
50:36
Hosté vedou už 7:1. Třinec dnes předvádí smrtící přesilovky. Tu poslední využil Pletka, který z pozice falešného beka po Malinského přihrávce propálil nešťastného Maříka. Havířovský gólman se okamžitě nechal vystřídat Jakubem Čechem.
50:02
Dalším z řady vyloučených havířovských hokejistů je Boháček, který dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
48:25
Další využitá přesilovka znamená stav 1:6. Za modrou čarou napřáhl Libor Procházka, Mařík kotouč jenom ztlumil a ten se pak zastavil v brankovišti, odkud jej dojíždějící Marek doklepl do branky. Třetí Markova dorážka znamená nejenom dosažení hattricku, ale také Markův jubilejní 30. gól v sezoně.
47:25
Za krosček je potrestán domácí Polanský.
47:16
Polanský vybojoval za brankou puk, přihrál jej Sršňovi, který okamžitě poslal přihrávku před branku. Tam si najel Folta, ale ve skórování mu zabránil Lakosilův levý beton.
45:50
Domácí se usadili v útočné třetině, ale většina hry se odehrává jen za Lakosilovou klecí, odkud obvykle góly nepadají.
42:32
Hrbkovu střelu tečovali obránci tak nešťastně, že málem skončila v třinecké brance. Naštěstí pro hosty zacinkala pouze levá tyč.
41:51
Hosté si už další šance nevytvořili, Havířov je v plném počtu.
40:32
Třinečtí svou dvojnásobnou převahu využívají a zvyšují na 5:1. Obránci Libor Procházka s Jančaříkem se nejprve zastřelovali: Procházka mimo, Janřačík do Maříka. Pak ovšem Libor Procházka zachytil puk utíkající z třetiny, projel napříč kluzištěm do ideální střelecké pozice a tvrdým příklepem vrátil Třinci čtyřbrankový náskok. Třinec pokračuje v přesilovce pět na čtyři.
40:01
Začalo třetí dějství. Hosté dohrávají dvojnásobnou přesilovku.
40:00
39:51
Havířov bude hrát v dvojnásobném oslabení. Za nebezpečnou hru vysokou holí je potrestán Horáček.
39:46
V dobré příležitosti se před Maříkem po přihrávce Zadiny objevil Gřegořek. Domácí brankář stačil vyrazit.
38:36
Domácí se budou bránit. Za držení Ivana dostává dvě minuty extřinecký Nosek.
36:54
Domácí snižují na 1:4. 10 vteřin tentokrát stačilo Havířovu k překonání početně oslabeného soupeře. Havířovští okopírovali druhý gól hostů. Sršeň vyhrál vhazování, přihrál Polanskému, ten posunul na Cartelliho, který uplatnil tvrdou střelu a propálil Lakosila, který tak přišel o svou téměř 177 minut trvající neprůstřelnost.
36:44
Ivan to přehnal s tvrdostí před domácí brankou a jde pykat na dvě minuty za hrubost.
35:49
Hosté zvyšují už na 4:0. Opět zaúřadovali Janků s Markem, kteří v podstatě zopakovali akci předcházející třetímu gólu. Janků proskočil havířovskými obránci, jeho střelu Mařík vyrazil a dojíždějícímu Markovi nezbývalo než opět dorazit.
33:45
Třinec vede 3:0. Janků s Markem předvedli dokonalé hokejové souznění. Nejprve po přihrávce janků střílel Marek z prostoru mezi kruhy těsně mimo, ale hned nato střílel Janků, mařík pouze vyrazil a Marek pohotově dorazil za jeho záda. Dezorientovaní domácí obránci nevěděli, kam se dřív otočit.
32:37
Domácím se přesilovka nepovedla. Třinečtí jenom vyhazovali puky a nedovolili Havířovu usadit se před Lakosilem.
30:37
Nedisciplinovanost hostů nahrává domácí snaze o zvrácení výsledku. Martynek zcela zbytečně podrazil za havířovskou branku Křestana a nabídl tak Havířovu možnost ke korekci stavu.
28:40
Hosté zvyšují na rozdíl dvou branek - 2:0. Pouhé čtyři vteřiny po nevyužité donácí přesilvce udeřilo na druhé straně. Marek vyhrál vhazování, přihrál Pavelkovi, ten na modrou Jančaříkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Bohužel pro domácí i včetně gólmana Maříka, kterému kotouč pouze škrtl o beton.
28:36
Přestože se většina havířovské přesilovky odehrála v útočném pásmu, nedovolili hosté více než jedinou střelu. Čakajík ztratil puk při vyvážení z pásma, ten sebral Hrbek, vrátil se s ním do pásma a posunul mezi kruhy na Cartelliho, kterého vychytal Lakosil.
26:36
Hosté se budou po krátké hře v plném počtu opět bránit. Na trestnou lavici se za podražení podívá obránce Gřegořek.