Domácí tým zářil, fanoušci jásali

30 1999
L i t v í n o v - Ani dravá Plzeň, vedoucí tým extraligy, nedokázala zastavit hokejové běsnění Litvínova při jeho vzestupu v tabulce. Tým včera v parádním představení zvítězil 6:1, prodloužil sérii neporazitelnosti na osm zápasů a vyšvihl se už na třetí místo. Vřava v nabitém hledišti, kdy proti fanouškům hostí zasahovala místní ochranka, a skvělá bitva na ledě, takovou kulisu měl zápas kola. Domácí během dvou minut a devětadvaceti vteřin ve druhé třetině zlomili soupeři vaz třemi góly a od té doby už excelovali.

Litvínov se dočkal otevřeného aplausu. "Po první přestávce se Litvínov zatáhl a vsadil na brejky, což se mu vyplatilo. Dva góly během minuty nás položily," litoval plzeňský trenér Radim Rulík. "Soupeř se dostal do psychické pohody a už jsme neměli šanci ho chytit.

Navíc ve snaze výsledek zmírnit jsme ještě víc riskovali a otevřeli obranu," omlouval výši porážky. Litvínovský trenér Vladimír Jeřábek se těšil z probuzení střelců. "Konečně jsme zápas, v němž vedeme 2:1, zlomili na svoji stranu rychleji než jindy," těšil se. Přičítal to i pečlivé obraně a jistému Orctovi v brance. "Už tři zápasy předtím, než se vrátil Reichel, se mužstvo pomalu rozjíždělo. On pak přinesl jistotu a začali jsme proměňovat šance," hledal příčiny úspěšné bilance a pěti výher v řadě Jeřábek. I přes hrozivě narůstající skóre domácí nedonutili plzeňskou hvězdu brankáře Salfického ke střídání. "Za jasného stavu jsme nechtěli dělat komedii, to po nás nechtějte," vzkázal Rulík.

Témata: Výsledky Hokej