Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Domi kritizoval hráče, kteří jedou na šampionát

26 2003
Toronto - Kanaďan Tie Domi nechápe, jak se někdo může po vyřazení ze Stanleyova poháru jen tak oklepat a odcestovat na mistrovství světa. Útočník hokejového klubu Toronto Maple Leafs adresoval svá slova šesti spoluhráčům, kteří se chystají na finském šampionátu startovat. Mezi nimi jsou i Češi Robert Reichel a Tomáš Kaberle. "Je tu šest hráčů, kteří se chystají odjet na mistrovství světa," citoval Domiho deník Toronto Sun. "Věřím, že jsou a budou v pohodě, ale nechápu, jak se mohou po takovém zklamání, jakým jsme si prošli, jen tak sebrat a jet."

Domi sám se ještě stále nesrovnal s faktem, že Toronto vypadlo v play off v prvním kole. Sérii s Philadelphií dotáhlo až k sedmému zápasu, v němž ale prohrálo 1:6.

S Domim naprosto nesouhlasí jeho krajan Kris Draper z celku obhájce trofeje Detroit Red Wings, který skončil rovněž v prvním kole po debaklu 0:4 s Anaheimem. I on dostal pozvánku a přijal ji, protože, jak sám tvrdí, se s vyřazením nakonec smíříte.

"Je to tak. Nic jiného vám ani nezbývá," prohlásil Draper. "Když si vezmete tu šestnáctku, která se dostane do play off, kdo z těch týmů nasbíral v základní sezoně víc než sto bodů, nebo vyhrál aspoň 40 zápasů? Musíte se na to dívat i tak," vykládal Kanaďan.

Podle něj nelze srovnávat, co klub dokázal v průběhu dlouhodobé části NHL s tím, jak daleko potom došel v play off, i když samozřejmě boj o Stanleyův pohár patří k metám nejvyšším. "Pokládám si za čest reprezentovat a udělám všechno, abychom i na mistrovství došli co nejdále," sliboval si Draper.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze