Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dominik Hašek na farmě hrát nebude

1 2004
Binghamton - Angažmá hokejového brankáře Dominika Haška na farmě v Binghamtonu definitivně skončilo. Hašek chtěl původně ve farmářském týmu Ottawy, s níž podepsal v červenci smlouvu, odchytat několik zápasů, aby byl fit v případě, že začne NHL.

"Nebudu tady hrát. Nebylo by to fér, nejsem součásti tohoto týmu," vysvětlil.

Olympijský vítěz z Nagana tak bude zřejmě čtyřikrát týdně trénovat se svými zbylými spoluhráči v Ottawě a čekat, zda neskončí výluka NHL. Angažmá v Evropě už dříve vyloučil.

"Abych řekl pravdu, nemám v současné době nějaký konkrétní plán. Budu se prostě připravovat, jak nejlépe to půjde, a asi si zahraju několik zápasů v OSHL," přiblížil Hašek své plány v rozhovoru pro list Ottawa Sun.

OSHL není ligou v pravém slova smyslu. Šest týmů v ní mělo sehrát zatím předem neurčený počet zápasů s upravenými pravidly, například pouze se čtyřmi bruslaři na každé straně a s trestnými stříleními místo vyloučení. Soutěž však byla po dvou utkáních zrušena a možná se ani znovu nerozběhne.

Generální manažer Ottawy John Muckler Haškovo rozhodnutí nenastupovat za Binghamton chápe. Jeho hvězda podle něj stále ještě není připravena hrát soutěžní zápasy.

"Za poslední dva roky odchytal jen čtrnáct utkání. Nemá cenu spěchat, hlavní bude, aby se připravil dobře na NHL," prohlásil Muckler, jenž se se slavným gólmanem zná ještě z jejich společného působení v Buffalu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze