Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dopita netrénoval, v sobotu by měl hrát

3 2001
H a n n o v e r - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Už na třetím stadionu se během německé anabáze usídlili čeští hokejisté. V Hannoveru mají za sebou první trénink, v moderní aréně se večer proháněli přes hodinu. Kvůli zhmožděnému stehennímu přitahovači nešel na led centr Jiří Dopita, do sobotního utkání s Ruskem by ale měl být v pořádku. "Je to už o padesát procent lepší než včera," přiznal lékař výpravy Zdeněk Ziegelbauer. Dopita se poranil při jednom ze soubojů v utkání se Švýcarskem, hodně bolestivých šrámů si odnesli i ostatní.

Vlasák i Čajánek jsou v pořádku
Naražené stehno Tomáše Vlasáka je ale v pořádku, stějně jako třísla Petra Čajánka. Zatímco kouč Augusta dával svěřencům zabrat při rychlostních cvičeních, Dopita se v kabině potil na rotopedu. "Není to žádné mimořádné zranění, v pátek už by měl jít znovu trénovat," dodal Ziegelbauer. S ledovými zábaly na lokti se v šatně procházel i kapitán Robert Reichel, o poraněný triceps ale takto pečuje každý den. Po zátěži navíc dochází na elektroléčbu.

Led je znovu špatný, shodli se hráči
"Zase není příliš dobrý led, ještě horší než v Norimberku," přiznal po hodince strávené na kluzišti Vlasák. "Je z toho taková krupice, puk se pořád staví na hranu." Patálie při zpracování přihrávek měl i bek Pavel Kubina, puk mu odskakoval. "Ale snad se to zlepší. Před námi už určitě trénovalo spoustu týmů, led dostal zabrat," nezoufá obrovitý obránce.

Více ho spíše zarmoutily široké rozměry kluziště, ještě větší než v Kolíně. "Než stačím někoho atakovat, tak je dávno fuč. Bude se hrát méně kontatkní hokej," povzdychne si řízný bek, jenž má na tvrdý styl ideální předpoklady. Při povídání stále utírá pot z čela, opět hráče kosí vedro. "V hotelu třeba před horkem utečete. Ale tady?" pokrčí rameny. Na nedýchatelné podmínky už si stěžoval Martin Ručinský v Norimberku, podobně se s tím reprezentanti budou muset asi vyrovant i tady. 

Kabina? Ještě horší než v Kolíně
Stejně jako v Kolíně navíc hráči dostali málo prostornou kabinu, hokejisté se uvnitř mohou těžko uvelebit. "Gólmani jsou navíc úplně bokem, ve vedlejší místnosti," popisuje Vlasák. "Ale co se dá dělat, musíme to nějak překonat...," povzdychne si. Nejhorší je se sprchami, na třiadvacet schvácených hráčů jsou jenom tři. "Budeme muset dělat pořadníky. Nebo začnou starší mazáci a pak se uvidí...," vtipkuje Jaroslav Špaček. Už v Kolíně šoupli obhájce do dvou kamrlíků. A tady? "Zdá se to asi ještě horší," netají Vlasák. Podle vedoucího výpravy Jindřicha Micky podá tým oficiální protest k direktoriátu turnaje.

První zápas v Preussag Arena sehraje Česko v sobotu v 16 hodin proti Rusku.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze