Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dopita se vrací do reprezentace

18 2004
Praha - Prvních dvanáct hráčů povolal reprezentační trenér Slavomír Lener do rodící se hokejové reprezentace před domácím mistrovstvím světa. Mezi povolanými je šest hráčů Pardubic včetně centra Jiřího Dopity, jenž se do týmu vrací poprvé od olympiády v Salt Lake City. „Jirka má velkou chuť zapojit se do této fáze přípravy,“ řekl Lener.

Ve čtvrtek se s Dopitou osobně sešel, pak teprve oznámil jména hráčů, kteří se ve středu 24. března sejdou na začátku kempu v Pardubicích.

Trenér ale netvrdí, že Dopita má automaticky zajištěnou účast na šampionátu. "Nastoupí do kempu a odehraje první přípravný zápas," řekl pouze.

V týmu naopak chybí obránce Michal Sýkora, další pardubická hvězda. Po nevydařeném play-off je jeho naděje zahrát si na domácím šampionátu téměř nulová. "Nevím, proč bych někoho nechal nyní odpočívat a poté jej pozval," poznamenal Lener.

"Nebudu však komentovat, kdo a z jakého důvodu v týmu není," odmítl kouč blíže rozebírat nominaci.

V týmu je kromě Dopity dalších pět hráčů Pardubic: obránce Čáslava a útočníci Průcha, Koukal, Divíšek a Mikeska. Kromě již dříve povolaných Salfického a Hejdy z moskevského CSKA doplní tým znojemský brankář Duba, třinečtí obránci Malinský s Hunkesem a vítkovický útočník Olesz.

Útočník Jaroslav Hlinka, s nímž Lener rovněž počítá, zatím pomáhá švýcarskému Klotenu se záchranou ve švýcarské lize.

Kemp začne ve středu odpoledním tréninkem v Pardubicích, ve čtvrtek bude následovat dvoufázová příprava a jeden trénink je naplánovaný i na pátek. Pak dostanou hráči volno na víkend a v pondělí se sejdou znovu. Lenera netrápí ani malý počet povolaných hráčů. "Na ledě nás doplní další hráči, například junioři Pardubic."

První ze čtyř přípravných duelů před MS čeká hokejisty 13. dubna v Karlových Varech proti Francii. Na tento zápas se budou rekrutovat do týmu i hráči z klubů vyřazených v semifinále extraligy. "Byl bych rád, aby k dispozici pro zápas s Francouzi už byli i někteří mladí hráči z NHL," nechal se slyšet již dříve reprezentační kouč.

Základní část zámořské soutěže končí 4. dubna, podle Lenerova odhadu by mladíci mohli přiletět kolem 9. až 10. dubna. Od 6. dubna se uskuteční společné soustředění v Praze, později se tým přesune na tři dny do Karlových Varů.

Nominace reprezentantů na kemp v Pardubicích
Brankáři: Dušan Salfický (CSKA Moskva), Tomáš Duba (Znojmo).
Obránci: Jan Hejda (CSKA Moskva), Petr Čáslava (Pardubice), Jiří Malinský a Jiří Hunkes (oba Třinec).
Útočníci: Jiří Dopita, Michal Mikeska, Tomáš Divíšek, Petr Koukal a Petr Průcha (všichni Pardubice), Rostislav Olesz (Vítkovice).

Program hokejové reprezentace:
Od 24. března: kemp v Pardubicích
6. – 9. dubna: tréninky v hale Sparty v Praze
11. dubna: sraz v Karlových Varech
13. dubna: Česko – Francie (Karlovy Vary)
16. dubna: Rusko – Česko (Moskva – o umístění v Euro Hockey Tour)
18. dubna: Česko – Rusko (Ostrava – o umístění v Euro Hockey Tour)
22. dubna: Česko – Kanada (Praha, Sazka aréna)
… konečná nominace hokejové reprezentace
24. dubna: Česko – Lotyšsko (Praha, Sazka aréna – 1. zápas MS)
Program mistrovství světa

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze