Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dopita si užívá play-off jako majitel

Jiří Dopita - Jiří Dopita se raduje z rozhodujícího gólu. | foto: Radek MičaMF DNES

13 2008
Olomouc - Se Znojmem si letos v hokejové extralize play-off Jiří Dopita neužívá. Jeho tým vypadl už v předkole s Třincem. To ovšem neznamená, že vyřazovací část sezony neprožívá. Jako majitel prvoligové Olomouce zažívá s hráči vítězné tažení první ligou.

Jiří Dopita nevynechá jediný zápas a po závěrečném hvizdu spěchá ke kabině s gratulacemi. "Dobrá práce, chlapi," vítal hokejisty i po druhém vítězném utkání semifinálové série proti Chomutovu.

Olomoučtí hokejisté se vezou na vítězné vlně. V základní části vyhráli východní skupinu a v play-off zatím ztratili jediné utkání. To musíte být spokojený.
To víte, že ano. Vyřazovací část si užíváme. Tým hraje uvolněně. Po postupu ze čtvrtfinále, kde jsme přehráli Ostravu, kluci splnili, co jsme od nich chtěli, a to nám prospělo. V každém dalším zápase si chtějí tuhle povedenou sezonu prodloužit.
A vychutnat si tenhle rok, ve kterém se nám daří.

Takže je vše tak, jak má být?
Cítím, že všichni mají z hokeje radost. A tak to má být. Proto jsem spokojený také.

Sledovat takové vypjaté zápasy z hlediště je pro hráče určitě zajímavé. Jak prožíváte utkání, ve kterých se nemůžete zapojit do hry přímo na ledě?
Je to opravdu jiné. Jsem přece jen zvyklý takové zápasy hrát. Ale to neznamená, že bych si to neužíval. Zvlášť teď, když máme skoro plný stadion.

Do ochozů na semifinálové zápasy přišlo přes čtyři tisíce fanoušků. Cítíte, že hokej v Olomouci zase táhne? 
O to jsme se snažili celou letošní sezonu. V průběhu základní části se návštěvy bohužel zvedaly jenom pomalu. Ale zájem o naše utkání v play-off nám to vynahradil. Už kvůli tomu se hráči snaží sezonu protáhnout co nejdéle. Každý si ty zaplněné ochozy chce vychutnat. Kluci cítí tu sílu, která jde z tribun. Vnímají atmosféru, která je skvělá. A to je pocit, který nikdy nezevšední.

Na ledě jsou hráči Olomouce k neudržení. Vypadá to, že své soupeře stále přehrávají. Jak je možné, že i na konci sezony mají pořád tolik sil?
Základ jsme položili už před sezonou. Letní příprava byla pro kluky možná hodně perná, ale ukazuje se, že jsme šli správnou cestou. A pak jsme dobíjeli baterky kolem Vánoc. I to se vyplatilo. I když jsme kvůli tomu možná ztratili první zápas v novém roce, kdy jsme prohráli doma s Prostějovem. To ale dnes už nikoho netrápí. Během sezony navíc tým získal hodně sebevědomí. 

Proti Chomutovu nezastavila tým ani série tří inkasovaných branek během necelých dvou minut. To si hráči opravdu tak věří?
Cítí, že nemusí mít z nikoho strach. Nějaký hloupý gól je nezlomí. Ověřili si, že každý se dá porazit. A k tomu došli poctivou prací v celé letošní sezoně. Sebevědomí nabírali postupně. O to jsou teď silnější.

Je vaše sebevědomí natolik silné, že bude stačit také na postup do finále?
To je ještě hodně daleko. Udělali jsme první dva kroky. A v Chomutově nás nečeká nic příjemného. Nemůžeme čekat, že soupeře dvě porážky v Olomouci zlomí. Budou sice pod větším tlakem, ale to nic nemusí znamenat. Ale sérii máme slušně rozjetou. A doma jsme silní. Takže je všechno otevřené.Najdete na iDNES.czmobilní verze