Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dopitova budoucnost? Možné je všechno, říká

14 2008
Olomouc - V roli tahouna extraligového Znojma nemá Jiří Dopita žádný velký důvod k radosti. Kvůli potížím s kolenem nuceně absentuje při boji týmu o play-off. Přesto má důvod k úsměvu. Jako šéf hokejové Olomouce si užil vítězství svého týmu v základní části první ligy. "Je to hezký pocit. Kluci si něco takového zasloužili," říká Dopita.

Loni jste byli poslední, letos slavíte vítězství. To je hezký skok, že?
V hokeji to tak občas chodí. Loni jsme se hodně trápili v útoku. Nedostávali jsme žádné nářezy, ale prohrávali jsme často o gól. A s týmem se to pak už vezlo. V letošní sezoně jsme chytili začátek, tým se uklidnil a dotáhl to až k vítězství. Hráči šli za svojí šancí.

Základem bylo také angažování nové trenérské dvojice. Jak hodnotíte práci trenérů?
Stačí se podívat na výsledky. Oba udělali kus práce a prvenství v naší skupině je samozřejmě i jejich zásluha. Dali týmu řád a směr. Takže jsme spokojeni, což potvrzuje i prodloužení smlouvy s dvojicí koučů Petr Vlk, Petr Fiala na další sezonu.

Vaše kroky se ubírají už k dalšímu ročníku, ten letošní ale neskončil. Před Olomoucí je play-off. Kam se může probojovat?
To se uvidí. Bude záležet na tom, jestli si udržíme formu. Ale tým má určitě na postup do semifinále a pak bude záležet na soupeři. Favoritem soutěže je Mladá Boleslav, ale i Chomutov a Brno mají silné týmy. Ve vyřazovací části přesto často papírové předpoklady nerozhodují. Těžký bude každý protivník. I tak chceme jít mezi poslední čtyři.

V klubu panuje veselá nálada, což by před rokem tipoval málokdo. Je to zásluha výhradně seniorského výběru?
Hrozně nás těší, že junioři i dorostenci atakují v extralize postupové příčky do vyřazovací části. Pomohly nám výměny trenérů, týmům se v novém roce celkem daří. Hlavně u dorostu z toho máme velkou radost. Díky výsledkům máme i u mládežnických kategorií lepší rok, než byl ten minulý. A čistší hlavu.

Na konci roku jste si trochu zoufal nad domácími návštěvami při zápasech Kohoutů. Ty se v novém roce zlepšily. Jak vnímáte větší přízeň fanoušků?
Mám z toho radost hlavně kvůli klukům. Opravdu letos hrají dobře. Všechno sice nevyhráli, ale to ani není možné. Ale v každém zápase ukazují, že si podporu zaslouží.

Co jste říkal na návštěvu při zápase s Brnem, kdy byly ochozy téměř zaplněné?
Právě že jsem tomu nemohl říkat nic. Ležel jsem doma po návratu z nemocnice. Ale z doslechu vím, že atmosféra byla parádní. Přesto si myslím, že naši fanoušci ještě mají rezervy. (úsměv) Všichni doufáme, že podobné návštěvy budou chodit i na jiné soupeře. Třeba se dočkáme, až bude nový zimní stadion a lepší zázemí pro diváky. Všechno chce svůj čas.

Nakousl jste váš pobyt v nemocnici. Co dělají vaše kolena. Cítíte se už v pořádku?
Chodím. A začal jsem šlapat na kole. Na led to ještě není, ale zlepšuje se to každým dnem.

Takže ještě existuje možnost, že se v letošní sezoně představíte ve znojemském dresu?
To se nedá přesně odhadnout. Ale cítím se čím dál lépe. Bude záležet i na výsledcích Znojma v nejbližších zápasech. Máme těžký los, ale je možné, že o postupu do předkola play-off se bude rozhodovat až v posledním zápase základní části v Třinci. Není vyloučeno, že to bude utkání kdo s koho. Pokud by to bylo možné, chtěl bych nastoupit.

I kdyby Znojmo nemělo šanci na postup?
To by bylo něco jiného. V takovém případě nemá smysl riskovat obnovení zdravotních problémů v posledním zápase sezony. Spíš bych přemýšlel o tom, co bude v té příští.

A v jaké roli v ní bude působit Jiří Dopita?
To se teprve uvidí. Sám ještě zatím opravdu nevím. Sednu si a pořádně si všechno teprve rozmyslím. Otevřené jsou prakticky všechny varianty.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze