Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dopitovo zranění? Malá záhada

8 2001
Philadelphia - Na televizním kanálu ESPN 2 běžel v pátek pozdě večer strohý titulek: "Hokejový centr Jiří Dopita, Philadelphia Flyers, je kvůli zranění kolena vyřazen z NHL do konce sezony." Tak hořký konec Dopitovy zámořské kariéry se zdál neuvěřitelný. Po jediném zápasu! Hráčovy naděje na olympiádu by byly v prachu. Diagnóza: Přetržené kolenní vazy, vlasová zlomenina lýtkové kosti. Novější zprávy ovšem znějí optimisticky.

"Možná to nebude taková hrůza," řekl Jan Hlaváč,  útočník Flyers. "Slyšel jsem něco o čtyřech týdnech."

Týmový doktor Art Bartolozzi oznámil, že délka Dopitova léčení je neurčitá. Hokejista už začal s rehabilitací, bude dostávat  protizánětlivé injekce. A zůstane pod pozorným dohledem odborníků. V sobotu po svých přišel na stadion, aby viděl utkání s Columbusem, novinářům se však  vyhnul. Česká řada Flyers se dočista rozsypala.

Do sestavy se nevešel ani Pavel Brendl, Hlaváč skákal na led pouze výjimečně. Bobby Clarke, prostořeký manažer Philadelphie, obvinil floridského obránce Dana Boylea, že  Dopitu zranil úmyslně. "Takové útoky na kolena jsou velmi nebezpečné, záludné a podle nepsaného zákona zakázané," prohlásil.

Podpořil jej i forvard Jeremy Roenick: "Kolena jsou nejdůležitější částí hokejistova těla." Objevila se dokonce domněnka, že Florida Panthers byli na Dopitu nabroušení, poněvadž s nimi dva roky odmítal podepsat smlouvu.

Floridský kouč Duanne Sutter všechna obvinění horlivě popíral: "Boyle je o patnáct  centimetrů menší než Dopita, prostě si jen chtěl zachránit kůži."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze