Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dopitův sen? Zahrát si doma v Olomouci extraligu

Jiří Dopita - Jiří Dopita na tréninku znojemských hokejistů. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

11 2008
Bude někdy v Olomouci hokejová extraliga? Podle šéfa hanáckého klubu Jiřího Dopity je to možné. "Pokud se ovšem najdou sponzoři, kteří ji pokryjí. Nejsem kaskadér," říká Dopita.

"Jedna věc je, jestli je nejvyšší soutěž dosažitelná. Já myslím, že ano. Záleží ale, jestli na ni budou i finance," říkal majoritní vlastník hokejové Olomouce, který včera sezonu odstartoval vhozením buly.

Znamená to, že jednáte o možnosti převodu extraligové licence?
Jedná se. Probírají se různé možnosti. Ale první věc, kterou pro nejvyšší soutěž potřebujeme, je zajištění extraligového klubu. Na rovinu říkám, že pokud nebudu přesvědčený o tom, že máme finance na tři nejbližší sezony, do žádného nesmyslného podniku nepůjdu. Nemá smysl získat nejvyšší soutěž bez dostatečného množství peněz, rok se trápit, nasekat dluhy a pak nevědět, co bude dál. Nejsem kaskadér.

A kdyby se našly. Nebyl by problém se stadionem, který není v příliš dobrém stavu?
V tom bych problém neviděl. Pokud bychom svazu předložili vize budoucího stadionu nebo dokonce jeho projekt, určitě bychom dostali na dva roky výjimku. A navíc úpravy, které bychom museli na stadionu udělat, nejsou příliš složité.

Například?
Opravdu nic převratného. Trochu by potřebovala upravit kabina pro hosty. A museli bychom vytvořit samostatný prostor pro maséra soupeře. Šlo by jen o pár nových příček.

Takže pokud by se našly prostředky, uviděli by fanoušci Jiřího Dopitu v dresu extraligové Olomouce?
To je otázka. (úsměv) I kdyby to vyšlo, tak pořád by záleželo na řadě dalších faktorů. Třeba na mém zdraví. Ale na druhé straně, neznám nikoho, kdo by si nechtěl zahrát doma.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze