Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Doufám, že postoupíme do extraligy, hlásí posila Komety

Lubomír Korhoň ještě v extralize. | foto: ČTK

29 2008
Rovných sto gólů. Taková je střelecká vizitka "olomouckého expresu" Lubomíra Korhoně. Nedávno třicetiletý hokejista by ji měl až do konce roku 2011 vylepšovat v dresu brněnské Komety, která ho těsně před Vánocemi přivedla z extraligových Vítkovic.

"Vím, že Kometa má tradici. A že se chce dostat do extraligy, to je pro mě podstatné," hlásí útočník, který v nejvyšší soutěži prošel Zlínem, Havířovem, Libercem, Pardubicemi, Třincem a Vítkovicemi, zahrál si i ve Finsku a Švédsku. Kometa v Korhoňovi získala výborného bruslaře a střelce, ale také zarputilého válečníka.

Luboši, jak se těšíte do Brna?
Těším se. Je to sice sestup o patro níž, ale Kometa je perspektivní a téměř extraligový klub. Navíc s výbornými fanoušky, kteří jsou pověstní i v extralize. Věřím, že to bude dobré.

Jak se váš přestup urodil?
V kontaktu jsme byli déle, ale pak se to událo celkem rychle. Ve Vítkovicích už toho prostoru nebylo tolik, my i vedení jsme se shodli, že bude lepší, když odejdu. A z Brna přišla dobrá nabídka.

Z extraligy žádná nepřišla?
Do Brna jdu přece jenom na přestup, koupili mě. Ateď tolik mančaftů, co by mě koupilo, vlastně co by koupilo jakéhokoliv hráče, v té ekonomické krizi moc není.

Takže jste Vánoce strávil stěhováním?
Trošku, byl jsem si pro nějaké věci do Ostravy. Ale v Brně jsme začali trénovat až o víkendu, takže Vánoce byly úplně v klidu.

Dostal jste kromě přestupu pod stromeček ještě nějaký pikantní dárek?
Ani ne. Byla to klasika, nějaké oblečení, knížky. A ještě jsem dostal váhu (smích).

Co takhle spatra víte o Kometě?
Vím, že Kometa má tradici. A že se chce dostat do extraligy, to je pro mě podstatné.

Spoluhráče už zmapované máte? Znáte se s některými?
Znám Roberta Kántora, který se mnou byl v Pardubkách, i pár dalších. Ale tohle mi problémy nikdy nedělalo.

Smlouvu jste podepsal do konce roku 2011, což je celkem dlouhá doba. Dá se tedy čekat, že spojení Lubomír Korhoň a Kometa vydrží delší čas?
Určitě. Když už jsem to podepsal, tak doufám, že tu vydržím. A hlavně doufám, že postoupíme do extraligy.

Loni jste v Třinci nastřílel 17 gólů, což je velmi slušná bilance. Letos ve Vítkovicích jste se ale trefil jedinkrát. Co se stalo?
Zkraje forma byla, ale nemohl jsem se trefit, byly tam nějaké tyčky a tak. Bylo to zakleté. A od nějakého čtvrtého pátého kola jsem dostával strašně málo prostoru. Ve čtvrté lajně už se těžko střílí góly.

Takže se těšíte, že si v Brně víc zahrajete?
Určitě. To se prostě stane, že člověku nějaký klub nesedne. Předchozí dva roky v Třinci byly výborné, dal jsem 18 a 17 gólů, ale ty Vítky mi prostě nesedly. Někdy je taková atmosféra nebo něco, že to člověku nejde. Věřím, že v Kometě to bude dobré.

V roce 2002 jste při extraligovém utkání hvězd vyhrál soutěž o nejrychlejšího bruslaře. Pořád jste takový rychlík?
Tak tenkrát jsem byl přece jenom mladší (smích). Ale myslím si, že celkem rychlý jsem pořád.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze