Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V dovednostních soutěžích před Utkáním hvězd NHL se ukázali i Češi

Jakub Voráček vede Johnnyho Gaudreaua při dovednostní soutěži před Utkáním hvězd NHL. | foto: AP

25 2015
Jiří Sekáč z Montrealu a Radim Vrbata z Vancouveru pomohli v dovednostních soutěžích před Utkáním hvězd NHL v Columbusu svým slavným parťákům k vítězství. Radoval se z něho Team Foligno, který vyhrál nad Teamem Toews 25:19. Na druhé straně si zase vychutnali zábavnou hokejovou show Jakub Voráček z Philadelphie a Patrik Eliáš z New Jersey.

Folignův výběr nabral náskok pěti bodů hned v první disciplíně o nejrychlejšího bruslaře. Ovládl všechny čtyři souboje - Phila Kessela s Tylerem Seguinem, Jonathana Drouina s Mikem Hoffmanem, Sekáče s Aaronem Ekbladem a Zemguse Girgensonse s Vladimirem Tarasenkem. Bonusový bod si připsal za nejrychlejší čas 13,103 sekundy Drouin. Sekáč, který jako nováček do samotného exhibičního zápasu nezasáhne, byl s výkonem 13,683 celkově pátý.

V soutěži kreativity zakončení se uděloval jediný bod a v hlasování fanoušků přes Twitter jej přidal opět na konto Týmu Foligno Ryan Johansen z pořádajícího Columbusu. Fanouškům nabídla tato soutěž nejvíce zábavy.

Při druhém se náhle vrátil, dojel si zpět do středu kluziště pro přihlížejícího syna kondičního trenéra Columbusu Mikea Vogta a sedmiletý Cole s jeho přispěním překonal Coreyho Crawforda. „Původně jsem myslel, že vyberu nějakého kluka z hlediště, ale mohl by být nervózní a třeba by nechtěl. Když jsem viděl Vogtova kluka u kabiny, řekl jsem si, že to bude ideální,“ uvedl Johansen.

Nakonec si ještě vzal na pomoc šestici spoluhráčů Nicka Foligna - Stevena Stamkose, Drewa Doughtyho, Anžeho Kopitara, Duncana Keitha a Claudea Girouxe, a přestože překvapivé „V“ přečíslení proslavené v dětské komedii Mighty Ducks nezakončil přesně, celkově fanoušky upoutal ze všech nejvíce a získal 44,3 procenta hlasů.

„Snažili jsme se být k fanouškům co nejvíce otevření. Víme, že je důležité, aby nás viděli také z jiné stránky,“ prohlásil kapitán Mike Foligno, který se s dalšími hvězdami staral o zábavu už při pátečním rozdělování týmů při draftu.

Ryan Johansen baví diváky při dovednostní soutěži před Utkáním hvězd NHL.

Ryan Johansen baví diváky při dovednostní soutěži před Utkáním hvězd NHL.

Voráček předvedl kličku s hokejkou mezi nohama, na druhý pokus zkusil zakončení ze vzduchu a napotřetí se inspiroval Johansenovým nápadem. Český lídr produktivity NHL si dobruslil pro překvapeného nováčka Johnnyho Gaudreaua, také pouze 174 centimetrů vysokého útočníka zezadu držel, navedl k zakončení a talent Calgary poslal puk mezi betony Briana Eliotta. Voráčkovi to stačilo na páté místo ze šesti s 6,5 procenty hlasů.

„Myslím, že ten kluk byl větší než on. Byla to sranda,“ říkal pobaveně Voráček. „To bylo velkolepé. Fakt sranda, Jake (Voráček) je skvělý kluk. Mohl jsem vzít Byfugliena a zkusit to tam dovést. Škoda, že mě to nenapadlo dříve,“ smál se Johansen nad myšlenkou, jakou by měl práci se 120 kilogramů vážícím a 196 centimetrů měřícím bekem Winnipegu. „To bych asi umřel smíchy,“ okomentoval to Foligno.

Elliott také hýřil nápady. Se spoluhráčem ze St. Louis Tarasenkem si po prvním pokusu pořídil na telefonu selfie, pak proti němu chytal s páskou přes oči a nakonec nabídl Tarasenkovi v lapačce terč určený jinak na přesnost střelby. Tarasenko pak zase nabíjel Alexandru Ovečkinovi na baseballové pokusy, ale hvězda Washingtonu neuspěla ani napotřetí, kdy mu půjčil svou brankářskou hokejku Roberto Luongo.

Radim Vrbata při dovednostní soutěži před Utkáním hvězd NHL.

Radim Vrbata při dovednostní soutěži před Utkáním hvězd NHL.

Jiří Sekáč při dovednostní soutěži před Utkáním hvězd NHL.

Jiří Sekáč při dovednostní soutěži před Utkáním hvězd NHL.

V přesnosti střelby sestřelil čtyři terče v brance nejrychleji za 13,529 sekundy opět zástupce Folignova výběru Patrick Kane. Vrbata se zařadil na šesté místo mezi osmi exekutory s časem 22,141 a získal bod. První bod Toewsově partě zařídil až Ryan Getzlaf, který byl v prvním kole rychlejší než Bobby Ryan.

Ve čtvrté soutěži kombinující střelbu z voleje, přesnost přihrávky, slalom, přesnost střelby a góly brankářů byl opět mírně úspěšnější Folignův tým a zvýšil skóre na 12:2. V tvrdosti střelby kraloval obránce Shea Weber z Nashvillu. Vyslal bombu rychlosti 174,6 km/h a jen těsně zaostal za rekordem slovenského obránce Zdena Cháry z roku 2012 (175,1 km/h).

„V zápase se k něčemu podobnému nedostanete a ani to netrénujete, proto to bylo takové zvláštní. Při prvním pokusu zapracovaly nervy a poslal jsem puk někam do rohu,“ uvedl Weber.

Teamu Toews sice zajistil dva body, ale ostatní tři kola prohrál. Ze skóre 4:15 poražený tým alespoň zmírnil konečný stav v samostatných nájezdech, při kterých každý ze tří brankářů na obou stranách čelil sedmi pokusům. Ani jeden z kvarteta českých útočníků v rozstřelu neskóroval.

Dovednostní soutěže Utkání hvězd NHL v Columbusu

Rychlost bruslení
Team Foligno
(1. kolo: Kessel 13,596 sekundy, 2. kolo: Drouin 13,103, 3. kolo: Sekáč 13,683, 4. kolo: Girgensons 14,101).
Team Toews (1. kolo: Seguin 13,631, 2. kolo: Hoffman 13,163, 3. kolo: Ekblad 14,048, 4. kolo: Tarasenko 14,386). Skóre: 5:0.

Kreativita zakončení
Celkový vítěz:
Ryan Johansen (Team Foligno) 44,3 procenta hlasů. Skóre: 6:0.

Přesnost střelby
Team Foligno
(1. kolo: Ryan 30,914 sekundy, 2. kolo: Foligno 13,674, 3. kolo: Vrbata 22,141, 4. kolo: Kane 13,529).
Team Toews (1. kolo: Getzlaf 14,105, 2. kolo: Bergeron 17,038, 3. kolo: Tavares 26,122, 4. kolo: Toews 16,307). Skóre: 10:1.

Shea Weber při dovednostní soutěži v tvrdosti střelby před Utkáním hvězd NHL.

Shea Weber při dovednostní soutěži v tvrdosti střelby před Utkáním hvězd NHL.

Soutěž šikovnosti (střelba z voleje, přesnost přihrávky, slalom, přesnost střelby, gól brankáře)
1. kolo: Team Foligno (Doughty, Johansen, Stamkos, Burns, Kopitar, Shattenkirk, Kane, Price) - čas 1:37,979 minuty. Team Toews (Weber, Faulk, Seguin, Getzlaf, Tavares, Gaudreau, Hoffman, Halák) - čas 2:06,262.
2. kolo: Team Foligno (Girgensons, Keith, Foligno, Sekáč, Nugent-Hopkins, Doughty, Ekman-Larsson, Fleury) - 2:19,793. Team Toews (Giordano, Suter, Voráček, Bergeron, T. Johnson, Tarasenko, Forsberg, Luongo) - 1:38,789. Skóre: 12:2.

Nejtvrdší střela
Team Foligno (Ovečkin 163,2 km/h, Burns 157,1, Stamkos 159,0, Byfuglien 156,6).
Team Toews (Seabrook 158,7, Ekblad 153,4, Faulk 152,9, Weber 174,6). Skóre: 15:4.

Samostatné nájezdy
Tým Foligno - 10 bodů
Tým Toews 15 bodů

Konečné skóre
25:19.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze