Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Druhá hokejová liga bude zřejmě mít nově jen dvě skupiny

Jihlava - Vrchlabí - Momentka z utkání Jihlava - Vrchlabí. | foto: Anna VavríkováMF DNES

10 2008
Druhá hokejová liga by měla být nově rozdělena od příští sezony pouze na dvě skupiny namísto současných tří. Taková je hlavní myšlenka nového hracího systému třetí nejvyšší domácí soutěže pro ročník 2008 - 2009, který na svém aktivu minulý čtvrtek odhlasovali zástupci jednotlivých druholigových klubů.

Šestatřicet druholigových klubů by se nově rozdělilo do dvou nerovnoměrně obsazených skupin. Všichni tři zástupci kraje Vysočina - Pelhřimov, Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou - by působili v šestnáctičlenné skupině Východ.

V ní by se soupeři v dlouhodobé části utkali nejprve každý s každým systémem doma/venku, po odehrání třiceti kol by následovala nadstavba v podobě duelů týmů umístěných na lichých místech s mužstvy ze sudých pozic.

Po celkem 46 kolech by odstartovalo play off, do nějž by zasáhlo postupně jen třináct klubů. První tři by zpočátku odpočívaly a čekaly by na výsledky předkola, v němž by o pět míst ve čtvrtfinále ucházely týmy ze čtvrté až třinácté příčky. Vítěz play-off by postoupil do kvalifikace o první ligu.

Současný návrh klubů však musí ještě schválit Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze