Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Duben bude v Havlíčkově Brodě pokračovat, děti chtějí vidět jeho gól

Miroslav Duben | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

25 2016
Přání vedení klubu, trenérů, hráčů i fanoušků se splnilo, zkušený hokejový obránce Miroslav Duben bude oblékat barvy mateřského Havlíčkova Brodu ještě minimálně jednu sezonu.

„Faktorů, proč jsem se nakonec rozhodl ještě nekončit, bylo víc. Jednak kluci v kabině, potom rodina a jako třetí hrála roli nová podoba druhé ligy. Vzhledem k rozdělení do tří skupin se nebude zas až tolik cestovat,“ vysvětluje jednačtyřicetiletý hokejista, který v minulosti odehrál spoustu zápasů v extralize. Nastupoval například za Jihlavu, Liberec, Pardubice či Karlovy Vary.

Jak už bylo řečeno, hodně zásadní roli sehrála v konečném rozhodování rodina. V tomto případě především potomci. „Obě moje děti, když jsme tak probírali loňskou sezonu, přišly na to, že jsem vlastně nedal gól. A ony ho chtějí vidět. Tak co bych pro ně neudělal,“ směje se Duben.

Velkou radost má také hlavní trenér Bruslařského klubu Aleš Totter. „Sice jsme zvolili cestu mladého týmu, ale pár zkušených hráčů je také potřeba. A Míra přináší do týmu klid,“ chválí Totter. „Nepanikaří, bere všechno s nadhledem, a když je potřeba, tak brzdí přehnané nadšení. Samozřejmě tím správným směrem,“ dodává na adresu svého nejzkušenějšího hráče.

Přípravu však zatím druholigový brodský A-tým absolvuje bez Miroslava Dubna. „Domluvili jsme se, že budu mít individuální tréninky a ke klukům se přidám až v Brodě na ledě,“ prozrazuje Duben.

Zbytek týmu už se ovšem na ledě chystá, domluvené má ledy v Jihlavě na „zimáčku“. „Jedeme vlastně pořád. Maximálně pár kluků chybí, když mají domluvenou dovolenou. Jen si vezmou pár dnů volna,“ zmiňuje zavedený systém Totter.

Těsně před začátkem sezony pak ale za hranice vyrazí kompletní tým. „Dostali jsme nabídku zahrát si zápasy v belgickém Mechelenu a holandském Tylburgu, který bude v příští sezoně působit ve druhé německé lize,“ říká šéf klubu David Kozlík. „Pro kluky to bude taková odměna za jejich poctivou přípravu,“ doplňuje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze