Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Duda incident nevysvětlil. O nic nešlo, tvrdí kapitán i trenér Budějovic

Radek Duda už není asistentem kapitána Českých Budějovic. Jeho konflikt se spoluhráčem ale nebyl vážný, tvrdí trenér Bokroš i kapitán týmu Veselý. | foto: ČTK

13 2008
Je to téma, které na jihu Čech převyšuje trápení Českých Budějovic v extralize i odevzdané výkony v Lize mistrů. V týmu jsou konflikty. Na úterním tréninku došlo ke rvačce mezi bouřlivákem Radkem Dudou a Michalem Gulašem. "O nic nešlo," zní z klubu.

Opravdu?

Radek Duda při středečním zápase proti Ufě (o zápase čtěte zde) neměl na dresu "áčko", značící pozici asistenta kapitána, Milan Gulaš nehrál. Už tak složitou situaci týmu rozmíšky mezi hokejisty ještě zhoršují.

"Byl to obyčejný střet dvou hráčů v nácviku. Spadli a trochu si dali. Ale kluci je roztrhli, vstali, odešli do kabiny a tam si to vyřešili. To je vše. Rozhodně to nebylo nic surového," říká trenér Ernest Bokroš.

A komentář Radka Dudy? Ten nebylo po utkání s Ufou možné zjistit. Duda nebyl v šatně Jihočechů k nalezení.

Kapitán týmu Ondřej Veselý ví, že týmu nejvíc prospěje klid. Jeho komentář k incidentu mezi spoluhráči tedy nepřekvapí. "Žádné konflikty jsem nepociťoval. Jestli něco vyplynulo navenek, nemám k tomu co říct. Jestli něco bylo, byla to maličkost, tu jsme si vyřešili mezi sebou a v tom žádný problém nevidím," říká.

 Z jeho slov vyplývá, že k rozmíšce mezi hráči skutečně došlo. Mrzí ho ale něco jiného. "Je škoda, že se to dostalo ven, ale nemyslím si, že to bylo od hráčů. To mohlo vzniknout kdekoliv. Každopádně my jsme tu situaci viděli úplně jinak. Jak? To nebudu rozebírat. Vyřešili jsme si to, a to je v tuto chvíli podstatné."

Fakt, že unikla citlivá informace a vztahy uvnitř klubu se rozebírají veřejně, není milý ani trenéru Ernestu Bokrošovi. "Nevím, kdo to roznáší," posteskl si.

Cesta z krize? Pomůže jen vítězství

Po středeční prohře 0:3 v Lize mistrů se Budějovicím dýchá zase o něco hůř. Efekt reprezentační přestávky, kdy mohl tým nabrat sebevědomí, se po odevzdaném výkonu rozplynul. "Ufa je fakt natolik kvalitní soupeř, že je rozdíl znát. Nepustili nás do žádné větší šance. Musím se z toho oklepat a soustředit se na ligu," říká Ondřej Veselý.

Nelibost fanoušků se koncentrovala proti Ernestu Bokrošovi. "Je to jejich názor, nic s tím neudělám," pokrčil Veselý rameny nad pokřiky "Bokroš ven", jež stále častěji zaznívají z ochozů.

Kapitán Jihočechů rozhodně odmítá, že by byl tým na sezonu špatně připravený, jak se od začátku extraligy proslýchá. "V tom to není. Prohráváme, děláme chyby a možná to opticky vypadá, že na to nemáme. Ale trénovali jsme stejně jako  minulých letech a připravení jsme dobře. Naše hra je křečovitá, chybí lehkost," říká.

A jak situaci komentuje Ernest Bokroš? "V české lize jsem šest let, vyhrál jsem titul, oslavoval mě celý stadion, teď to poznává z druhé strany. Stav má své příčiny, víme o nich. Situace je nepříznivá, ubíjí nás," říká.

S tím, že je hromosvodem pro negativní emoce fanoušků, je smířený. "Individuální chyby hráčů ale neovlivním," zdůrazňuje. Stejně tak dodává, že skončit nehodlá. "Loni jsem odešel ze Zlína a čemu to pomohlo?" ptá se. Je ale připraven odejít, pokud ztratí důvěru vedení klubu. Té se zatím těšil.

Situaci týmu nezlehčuje ani los extraligy. V pátek hrají na Spartě, kde se jim tradičně příliš nevede. Cesta z krize je jediná. "Vyhrát několik zápasů," odtuší Ondřej Veselý.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze