Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dukla Jihlava chce extraligu! Od Znojma

Jihlava - Kometa Brno - Momentka z prvoligového zápasu Jihlava - Kometa Brno. | foto: Petr LemberkMF DNES

28 2008
Jihlava - Dukla Jihlava pokukuje po extraligové licenci Znojma. Jaroslav Vlasák, majitel hokejového klubu z jižní Moravy, sice včera oficiálně oznámil, že nejvyšší domácí soutěž ve Znojmě ještě jednu sezonu ponechá, ale už tu následující by mohlo být všechno jinak. „Byl jsem dnes za panem Vlasákem, abych mu řekl, že Dukla má o extraligu velký zájem, prozradil jednatel jihlavského klubu Bedřich Ščerban.

„Myslím, že tím bychom mohli být v tuhle chvíli i zajímavějším partnerem pro sponzory. Jasně jsme tím naznačili, že chceme hrát v blízké době elitní soutěž,“ dodal.

Vlastník znojemského klubu Ščerbanova slova potvrdil. Zároveň ale přiznal, že zájem ze strany Jihlavy rozhodně není bleskem z čistého nebe.

„O možnosti převedení licence do Dukly jsem se bavil už na začátku letošní sezony s tehdejším šéfem klubu panem Zachrlou, který za mnou do Znojma přijel. Takže to není zase nic tak nového,“ prohlásil Vlasák.

Oficiální oznámení o zájmu ovšem ještě nezaručuje, že k tomu nakonec skutečně dojde. Nabídek má totiž majitel znojemského hokejového klubu, který v nejvyšší soutěži v roce 1999 nahradil právě Duklu, hned několik. Kromě Jihlavy jsou ve hře také Brno a Olomouc.

„Řekl jsem panu Ščerbanovi, že jeho nabídku beru na vědomí. Pokud Olomouc nebude mít o licenci zájem, je dobré vědět, že je tady i další zájemce,“ uvedl Vlasák.

Tím zcela jasně naznačil, že Jihlava v této obchodní transakci určitě není favoritem. Mnohem větší šance na úspěch leží evidentně na straně Hanáků. „Řekněme, že má Olomouc přednost,“ potvrdil vlastník Orlů.

Datum konkrétního jednání však zatím nebyl určen. Znojmo se bude nerušeně chystat na další sezonu.

Téma odprodeje nicméně zůstává stále aktuální a všechny strany se prý včas dozvědí, jakým směrem se bude další budoucnost jedné extraligové licence ubírat.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze