Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jde o víc než o hospodaření Dukly, tvrdí náměstek jihlavského primátora

Rudolf Chloupek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

28 2014
Šéfem dozorčí rady hokejové Dukly Jihlava je náměstek primátora Rudolf Chloupek (ČSSD). Jak on se dívá na současné spory ohledně chodu prvoligového klubu, na podané trestní oznámení ze strany radního Jana Dršaty (ODS) a na budoucnost Dukly?

Na fóru fanoušků Dukly zveřejnili váš příspěvek, ve kterém jste se vyjádřil, že se hraje o budoucnost celé Dukly a že může hrozit až zánik klubu v souvislosti s podaným trestním oznámením a případnou rezignací Bedřicha Ščerbana z postu jednatele. Stojíte si za tím? Co vás k tomu vedlo?
Mě k tomu vyjádření vedlo to, že je třeba s fanoušky Dukly komunikovat. Je to nezanedbatelná komunita, hokej má v Jihlavě obrovskou tradici, to je jedna věc. A druhá věc je ta, že se mi osobně nezdá, že za celou kauzou byly velké pochybnosti pana Dršaty, co se týká hospodaření Dukly. I on přece v radě města schvaloval výsledky auditu a opatření na to navazující. Pan Dršata přišel s těmi pochybnostmi dávno potom, co byly audity schváleny.

Rada města se většinově v prosinci shodla, že jednatele Ščerbana nechává ve vedení Dukly a že není důvod k podání trestního oznámení. Radní Dršata se pro tento krok pak rozhodl sám. Jaký máte na jeho jednání pohled?
Jestliže on jde dál než rada a dává trestní oznámení, tak mám pocit, že mu jde o víc než o to hospodaření Dukly. Mám pocit, že může jít o diskreditaci pana Ščerbana nebo přivedení Dukly do nesnází. Aby město bylo povolnější a nakládalo s Duklou jinak, než jak v současné době nakládá.

Ve vašem vyjádření, které bylo zveřejněno na fóru na webu Dukly, zazněla hrozba zániku Dukly...
Pochopitelně. Osobnost pana Ščerbana je v českém a světovém hokeji natolik známá, že mu spousta sponzorů věří a je ochotná Duklu podporovat. Pokud by on z pozice jednatele klubu odstoupil, mám vážné obavy, že by se ekonomické problémy Dukly mohly ještě více prohloubit a město by Duklu nemohlo držet, protože by na to nemělo dostatek prostředků. A myslím si, že by byla obrovská škoda, kdyby klub s takovou obrovskou historií měl kvůli takovýmto lapáliím zaniknout.

Zaznělo, že se sponzoři hlásí, staví se za Bedřicha Ščerbana. Město je majitelem klubu, nejednáte teď s nějakými novými partnery o vstup do Dukly?
Jako město v tuto chvíli taková jednání nevedeme. Na internetu je ale nadále výzva, že partnera hledáme. Dukla hraje druhou ligu, tak se v tuto chvíli tolik zájemců nehlásí, ale ti, co přispívají, dají dohromady docela významný finanční podíl. Byli bychom rádi, kdyby se našel další partner klubu, který by přispěl řádově v desítkách milionů korun, abychom mohli přemýšlet o extralize. Není totiž v možnostech města držet extraligový tým. Pokud se přihlásí seriózní partner, tak jsme ochotni s ním jednat i o změně právní subjektivity Dukly. Teď je to jako eseróčko, možná by vyhovovala více akciová společnost.Najdete na iDNES.czmobilní verze