Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dukle Jihlava chyběli hokejisté zbytečně

Jihlava - Vrchlabí - Momentka z utkání Jihlava - Vrchlabí. | foto: Anna VavríkováMF DNES

4 2008
Jihlava - Pořádně hustá atmosféra panovala při včerejším hodnocení letošního vystoupení Dukly Jihlava ve druhé nejvyšší domácí hokejové soutěži. Nečekaně totiž dorazil na tiskovou konferenci také bývalý sportovní manažer klubu a současný kouč Mladé Boleslavi Petr Kaňkovský a na chvíli se, k nelibosti současného jihlavského vedení, proměnil ve zvídavého novináře.

Kolik bylo hráčů pod smlouvou? Pět nebo třináct?

Dočasný jednatel Dukly Tomáš Sedlák, jenž je i jedním ze tří účastníků současného výběrového řízení na tento post, si postěžoval, že předchozí vedení v čele s Janem Zachrlou zanechalo pod smlouvou na dobu delší než do konce letošního ročníku pouze pár hokejistů.

"Byli jsme v prosinci při předávání informováni, že pod smlouvou je v podstatě celý základ týmu, ale podle našich údajů jde pouze o pět nebo šest hráčů," prohlásil Sedlák.

S tím ovšem Kaňkovský absolutně nesouhlasil a okamžitě reagoval. "Není to pravda, když jsme odcházeli, bylo těch hráčů třináct," kontroval.

A na důkaz svých slov všech třináct hokejistů vyjmenoval. Zazněla tak jména Balčík, Duben, Hanzal, Hradecký, Man, Míka, Nekvasil, Lukáš Krupka, Rytnauer, Říha, Staněk, Ščerban a Zgraggen.

O tom, že současný šéf jihlavského klubu nemá v této věci úplně jasno, bylo vidět vzápětí, když jich po chvíli sám napočítal devět. "Třeba Balčík už tady ale nějakou dobu není," odvětil Sedlák nejistě.

Tiskovka, co se nepovedla

Pohled

Tohle se opravdu nepovedlo! Včerejší tisková konference jihlavské Dukly namísto jistě dobře míněné snahy prvoligového hokejového klubu o seriozní komunikaci se zástupci médií chvílemi připomínala spíš nějakou "hurá akci" amatérského oddílu.

Asi nemá smysl pozastavovat se nad tím, proč se "posezonní" tiskovka dělá až deset dní po vyřazení Dukly z předkola play-off, tedy v době, kdy většina novinářů informace o skončeném ročníku z pohledu Jihlavy už dávno přinesla.

Daleko nešťastnější (a to je hodně mírně řečeno) mi přijde fakt, že si vedení klubu před zástupci všech regionálních médií, tedy zcela veřejně "vyřizuje účty" s předchozími šéfy klubu, kteří navíc původně ani nebyli pozváni.

Jaký to nyní vrhá na Duklu stín?

Jan Salichov, sportovní redaktor MF DNES

"To je možné, ale kdyby vás to někdy zajímalo, tak je pořád váš hráč. Stačí si pročíst smlouvy," poznamenal ironicky Kaňkovský.

Jihlava skončila svoji letošní pouť první ligou už v úvodním kole play-off, v němž podlehla Vrchlabí 2:3 na zápasy. Jedním z důvodů vyřazení byl podle trenéra Karla Dvořáka příliš úzký kádr.

Týmu chyběl především střelec Ladislav Rytanuer, kterého vedení klubu uvolnilo v polovině ledna na hostování do Mladé Boleslavi.

"To, že má být Láďa uvolněn do Boleslavi dohodlo ještě minulé vedení. Šlo o ústní dohodu, papíry na to nebyly, ale my jsme si nechtěli dělat nepřátele hned od začátku a tak jsme tu dohodu dodrželi," měl připravenu obhajobu Sedlák. "Na oplátku jsme dostali prodloužení hostování Fiedlera, plus Kolafu a Kopeckého," dodal.

I na toto tvrzení měl Kaňkovský svou verzi. Podle ní současné vedení nemuselo na obchod s Boleslaví přistupovat: "To rozhodnutí záleželo čistě na vás. Předjednaná navíc byla smlouva o Rytnauerově výměně, při které byste za něj dostali tři hráče a další dva na hostování."

Fidlera s Kolafou si poté středočeský klub posledního ledna stáhl zpátky. "To od něj nebylo úplně košer, ale my jsme si zase nechtěli dělat zlou krev a tak jsme oba hráče vrátili," pokračoval současný šéf Dukly.

Jinými slovy, oba hráči byli před nejdůležitější částí sezony uvolněni jen kvůli tomu, že si Jihlava nechtěla dělat nepřátele. Možná i proto bylo její letošní vystoupení nejhorší v historii.

Sedlák nevyloučil policejní šetření

J i h l a v a (rtd) - Prvoligový hokejový klub z Jihlavy řeší problémy, které jí na důvěryhodnosti u potencionálních partnerů určitě nepřidají. Dočasný jednatel Dukly Tomáš Sedlák nevyloučil, že by během měsíce mohlo být zahájeno policejní šetření proti bývalému šéfovi Dukly Janu Zachrlovi.

"Mámě některé signály, které jsou k zamyšlení," prohlásil Sedlák.

"Možná by tam mohlo jít o překročení pravomoci jednatele," dodal bez dalšího vysvětlení předseda dozorčí rady Martin Hájek.

Zachrla, který rezignoval na funkci jednatele v prosinci loňského roku, si ale není žádného přestupku vědom. "Absolutně nic jsem nemohl rozhodovat, nebo podepsat bez souhlasu dozorčí rady.

Ta o všech mých krocích předem věděla. Nemám ponětí, co se jim nelíbí," uvedl.
Ani majitel hokejového klubu město Jihlava o žádných protiprávních krocích neslyšel. "My žádné policejní šetření neiniciovali, ani o žádném nevíme," řekl náměstek primátora Radek Vovsík.

Už ve čtvrtek by mohl být zvolen nový šéf Dukly. Do výběrového řízení se přihlásili tři zájemci, mezi nimž nechybí ani současný jednatel Tomáš Sedlák.

Spolu s ním se pak o volné místo utkají také asistent hlavního kouče A-týmu Bedřich Ščerban a Jiří Kotáb z Prahy. "Jméno třetího zájemce vám bohužel nemohu potvrdit ani vyvrátit, nedostal jsem od něj souhlas," krčil rameny Vovsík.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze