Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Duklu trápily problémy: bolavý zub i sporná trefa

13 2003
Jihlava - Bolavý zub, „školní“ povinnosti i neuznaný třetí gól stály jihlavským hokejistům v cestě za prvoligovými body v domácím souboji s Mladou Boleslaví. O výhru 3:2 však Duklu nepřipravily. První ztráta potkala Jihlavu už během týdne, kdy hrající asistent kouče Jiřího Režnara - čerstvě devětatřicetiletý Petr Vlk - zamířil do Prahy na další lekce trenérského kurzu. „Petr byl od čtvrtka ve škole a přijel až v den zápasu. A hráč, který nebyl dva dny na ledě, samozřejmě nemůže nastoupit,“ vysvětlil Režnar.

Mezi jeho svěřenci se neobjevil ani další útočník Petr Mokrejš, kterého extraligový Zlín pro sobotní zápas neuvolnil. Během druhé třetiny navíc odstoupilo i křídlo třetí formace - Jaroslav Mareš. „Už před zápasem měl velké problémy se zubem.

Nakonec si ještě stačil zajít k doktorovi, který mu vytáhl ze zubu vložku, a přece jen zkusil hrát,“ prozradil příčiny jeho problémů jihlavský trenér. „Jenže potom začala Jardovi vystřelovat bolest do celé hlavy a nemohl se vůbec soustředit na hru.“

Rozlet Jihlavy, která už na začátku třetí minuty vedla 2:0, zabrzdil také neuznaný třetí gól. Podle názoru hlavního arbitra Poruby nepřešel puk vypálený Romanem Hlouchem brankovou čáru. „Rozhodčí mě pěkně naštvali. Přitom to byl jasný gól...,“ dušoval se nešťastný forvard, který se poslední dobou střelecky trápí. „Už nevím, co mám udělat, abych smůlu konečně protrhl. Asi musím dávat lepší góly, které budou víc vidět,“ povídal Hlouch už s úsměvem na tváři.

V první chvíli však měl pochopitelně rudo před očima. „Co jsem cítil? Bezmoc, opravdu bezmoc... Gól potřebuju dát, abych se chytil i herně. Když se člověk trefí, hned se cítí líp a víc si věří,“ podotkl Hlouch. Pocit křivdy definitivně smazala až radost z vítězství. „Nejdůležitější je, že jsme vyhráli. Když už nedám do konce soutěže žádný gól a budeme pořád vyhrávat, ani mi to nebude vadit,“ dodal útočník Dukly.

 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze