Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Důraz Kanady na Čechy neplatí

4 2004
Všichni čekali jak si český hokejový tým poradí s prvním silným soupeřem. Jedni byli spektičtí, druzí týmu věřili. To, jak Kanaďané zkoušeli vyprovokovat Jágra, jak zranili obránce Špačka a nakonec prohráli rozdílem čtyř branek, o tom všem píše pro MF DNES známý trenér Richard Farda.

To byl po soubojích se slabšími soupeři konečně parádní hokej! Jak od Čechů, tak od Kanaďanů.

Jasně se ukázalo, že se mezi sebou utkaly dva styly. Česká chytrost, smysl pro techniku a kombinaci. A proti tomu kanadský důraz a tvrdost.

Jenže ta jejich tvrdost na české hokejisty už dávno neplatí! To snad někdy v minulosti. A oni se naopak české šikovnosti nikdy nenaučí.

Na konci druhé třetiny to Kanaďané na Jágra zle zkoušeli, když vyprovokovali bitku. Když prohrávají, podobné věci dělají.

Ale nebylo to tím, že před sebou viděli zrovna Jágra. Vždyť šli zkraje druhé třetiny i do Špačka. Morrow se na něj rozjel a trefil ho. Zkrátka to dohrávali, každičký souboj. Špaček se řezal s jedním Kanaďanem a druhý to do něj zatím napral.

Smůla byla, že Špaček najíždějícího soupeře neviděl. Co se dá dělat, faul to asi nebyl. Ale střet kolenou jsem v televizi viděl.

Nechci z českého týmu nikoho vyzdvihovat, všichni hráli dobře. Určitě by to nebylo spravedlivé. Ale moc se mi samozřejmě líbil gól, jaký předvedli Venca Prospal s Radkem Dvořákem.

To se dá nazvat snad jedině slovem nádhera! Klasický příklad toho, v čem jsou Češi lepší.

Tohle by jejich včerejší protivník nikdy nevymyslel. Tahle branka měla navíc svojí dohru. Kanaďany jenom ještě víc vydráždila. Vím o čem mluvím, vždyť jsem v Kanadě nějakou dobu působil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze