Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dušan Frosch kývl na nabídku z Německa

2 2003
Hradec Králové - V létě se sice bude se svými spoluhráči potkávat v jedné kabině, ale až začne nová sezona, budou se muset hradečtí hokejisté obejít bez něj. Dušan Frosch, stále ještě hráč Třince, který se v minulých sezonách stal ústřední postavou hradeckého prvoligového mužstva, totiž získal angažmá v Německu. „Je to nabídka, která se neodmítá,“ přiznává hráč, jenž se upsal loni druholigovému Freiburgu.

S klubem se dohodl, přestože stále není jasné, ve které soutěži bude v následující sezoně hrát. Freiburg si totiž na ledě vybojoval právo vrátit se do německé nejvyšší soutěže, ale zda ji bude opravdu hrát, ještě vedení klubu nerozhodlo.

„Ještě na to mají několik dnů, jde o finanční záležitosti spojené s první ligou,“ vysvětlil Frosch. Konečné rozhodnutí jeho nového zaměstnavatele však nebude ve Froschově angažmá hrát žádnou roli. „Smlouvu mám podepsanou na rok a platí jak pro první, tak pro druhou ligu,“ sdělil hráč.

Ten samozřejmě chápe, že rozdíl mezi první a druhou německou ligou určitě je, přesto by nižší ze soutěží nijak nepohrdl. „Byl jsem se na zápasech Freiburgu několikrát podívat a překvapilo mě, jak je to kvalitní soutěž,“ konstatoval Frosch.

Jeho angažmá ve Freiburgu není nijak náhodné. Dres tohoto německého klubu totiž v minulé sezoně oblékal také František Frosch, Dušanův starší bratr. „Samozřejmě to v celé věci svoji roli hrálo,“ připustil Dušan Frosch.

Ten se svým podpisem pod smlouvu s Freiburgem poprvé v kariéře přiblížil k tomu, že by si mohl zahrát v jednom týmu se svým bratrem. „Ještě nikdy se mi to kromě tréninku nepodařilo,“ sdělil mladší z bratrské hokejové dvojice. Nyní se rozhoduje, zda se mu to podaří právě ve Freiburgu.

František Frosch, který v Německu působí již 12 let a vystřídal několik klubů, totiž zvažuje, zda v profesionálním hokeji ještě pokračovat. „V tuto chvíli to bohužel spíše vypadá, že skončí,“ uvedl Dušan Frosch.

Do Německa se vydá posílen letní přípravou strávenou s hradeckým týmem, kterému v uplynulých dvou sezonách pomáhal zachraňovat účast v první lize. „Jsem rád, že mi klub a trenér možnost přípravy v Hradci umožnili,“ řekl hráč.“


 Najdete na iDNES.czmobilní verze