Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dva zápasy bude chytat Hnilička, rozhodl trenér

Alois Hadamczik

15 2008
Liberec - Reprezentační trenér Alois Hadamczik včera v liberecké aréně přivítal 27 hokejistů, kteří se tu budou připravovat na závěrečný turnaj Euro Hockey Tour.

"Jsem rád, že takoví hráči jako Tomáš Kaberle a Filip Kuba přijeli do Čech a budou svým chováním ovlivňovat od začátku děj mužstva," řekl Hadamczik.

Do jaké míry je tým v Liberci podobný tomu, který zamíří na mistrovství světa?
Řekl bych, že vůbec ne. Mužstvo se ještě může z poloviny obměnit. Z prvního kola play-off NHL mohou být čtyři hráči. K tomu tři se připojí v zámoří a okolo pěti ještě tady z Evropy. Je to ale předčasné, bude záležet na zdraví hráčů.

Máte jasno o vytíženosti brankářů?
Milan Hnilička bude chytat minimálně dva zápasy. Proto zase Marek Pinc dostal šanci ve dvou utkáních ve Švýcarsku. Chtěl jsem, aby byl v permanenci.

Máte tu celkem 7 hráčů z NHL. Jakou dostanou příležitost oni?
U Kotalíka přišlo od klubu mailem povolení jen na přípravný zápas s Francií, na Euro Hockey Tour teoreticky hrát nemůže. Dozvěděli jsme se to až teď a svaz jedná. Kaberle má povolení na jeden zápas, Vrbata a Kuba na dva. Zbylí tři mladí můžou nastoupit ve všech utkáních.

Před turnajem v Liberci snížíte stav na 25 hráčů. Platí, že jména oznámíte až ve čtvrtek?
Jistě, kdybych to hráčům řekl dnes, tak by nemuseli jít do tréninku s nasazením. Nedá se nic dělat. Hráči v sobě musí mít hrdost, že se můžou ucházet o reprezentaci a nabírat zkušenosti. Pro mě je taky těžké říct někomu: Děkuju, bylo to slušné, ale dál to nejde.Najdete na iDNES.czmobilní verze