Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dvacítku čeká generálka před šampionátem

10 2004
Praha - Poslední turnajová prověrka před mistrovstvím světa čeká hokejovou reprezentaci do dvaceti let. Na turnaj čtyř zemí ve Švédsku povolal trenér Alois Hadamczik výhradně hráče z domácí soutěže. Po akci vyrazí na inspekční cestu do zámoří, aby zjistil aktuální formu potenciálních posil z tamních soutěží.

I proto, že je tým složen jenom z mladých hokejistů působících v Česku, neberou trenéři Alois Hadamczik a Mojmír Trličík turnaj jako klasickou prověrku před šampionátem.

"Máme představu o všech hráčích, víme, s kým asi můžeme počítat. Proto jsme nyní do Švédska nominovali i některé mladší kluky, kteří se jevili dobře v osmnáctce," řekl Hadamczik serveru hokej.cz.

Kromě zámořských posil chybí v týmu třeba i Rostislav Olesz, který byl povolán na Karjala Cup se seniorskou reprezentací.

"Nemělo smysl brát starší hokejisty, jež bychom pak nezařadili do konečné přípravy. Proto vyzkoušíme mladé, z nichž se někteří mohou dostat i na mistrovství světa," dodal trenér.

Reprezentační kouč nevylučuje, že někdo z mladších hráčů může překvapit. "Například Frolík či Sobotka se jevili velmi dobře, příležitost si zaslouží. Je to v zájmu českého hokeje. Mladé hráče potřebujeme vidět, musíme je poznat. Do mistrovství světa už moc času nezbývá," řekl trenér, jenž se po návratu ze Skandinávie chystá na inspekční cestu do zámoří.

Junioři odletěli na turnaj do Växjö dnes. Z původně nominovaných v týmu chyběli útočníci Vojtěch Polák a David Květoň, kteří se ze zdravotních důvodů omluvili. Jejich místa zaujala dvojice Tomáš Pospíšil, Milan Gulaš.

Nominace:
Brankáři:
Vladislav Koutský (Třinec), Tomáš Štůrala (Zlín);
obránci: Petr Hořava (Beroun), Ladislav Šmíd (Liberec), Jiří Drtina (Mladá Boleslav), Jakub Šulc (Slavia), Josef Hrabal (Vsetín), Petr Macháček (České Budějovice), Ondřej Šmach (Kometa Brno), Lukáš Pulpán (Chomutov);
útočníci: Michael Frolík, Tomáš Pospíšil (oba Kladno), Jiří Hanzal, Milan Gulaš (oba České Budějovice), Milan Hluchý (Mladá Boleslav), Jakub Šindel (Sparta), Pavel Kubiš (Zlín), Vladimír Sobotka (Slavia), Bedřich Köhler (Vítkovice), Michal Polák (Plzeň), Roman Červenka (Hradec Králové), Michal Borovanský (Beroun).

Program turnaje:
Čtvrtek 11. listopadu:

15:30, ČR - Finsko,
19:00, Rusko - Švédsko.
Pátek 12. listopadu:
15:30, Finsko - Rusko,
19:00, Švédsko - ČR.
Sobota 13. listopadu:
13:00, Rusko - ČR,
17:00, Švédsko - Finsko.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze