Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dvacítku čeká turnaj čtyř na Moravě

1 2004
Čtyři severomoravská města budou o víkendu hostit turnaj čtyř zemí hokejových reprezentací do dvaceti let. V Kravařích, v Kopřivnici, v Karviné a v Novém Jičíně změří síly mladí hokejisté Švédska, Finska, Ruska a Česka. Trenér Alois Hadamczik už narozdílů od předchozího turnaje nemůže počítat s hráči ze zámoří.

Za Atlantik už odletělo minimálně osm hráčů, kteří by mohli tvořit páteř mužstva na lednovém mistrovství světa.

"Je to škoda, že nemůžeme poskládat nejsilnější tým, ale nic s tím nenaděláme," prohlásil Hadamczik.

Testem zámořských adeptů reprezentačního dresu byl před nedávnem turnaj v německém Füssenu, teď se národní mužstvo musí obejít bez nich.

"Na druhou stranu tu máme to nejlepší z tuzemska. Věřím, že tito hráči budou chtít dokázat, že do kádru patří," dodal Hadamczik. Jeho tým turnaj zahájí pátečním utkáním proti Švédsku v Karviné.

Program turnaje:
pátek 3.9.:

Česko - Švédsko (17:00 v Karviné),
Finsko - Rusko (18:00 v Kravařích),
sobota 4.9.:
Česko - Finsko (17:00 v Novém Jičíně),
Rusko - Švédsko (17:00 v Kopřivnici),
neděle 5.9.:
Finsko - Švédsko (13:00 v Kravařích)
Česko - Rusko (17:00 v Kravařích).

Nominace ČR:
Brankáři: Vladislav Koutský (Pardubice) a Tomáš Štůrala (Zlín),
obránci: Josef Hrabal (Vsetín), Jakub Šulc a Jiří Drtina (oba Slavia), Lukáš Pulpán (Plzeň), Petr Hořava a Martin Růžička (oba Kladno), Jaroslav Mrázek (Sparta), Ladislav Šmíd (Liberec) a Ondřej Šmach (Znojmo),
útočníci: Pavel Kubiš (Zlín), Milan Gulaš (Č. Budějovice), Roman Červenka (Slavia), Michal Polák (Plzeň), Bedřich Köhler (Vítkovice), Michael Frolík a Milan Hluchý (oba Kladno), Rostislav Olesz, Jakub Šindel a Ivo Kratěna (všichni Sparta), Vojtěch Polák (K. Vary).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze