Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dvacítku opustili i Šindel a Vojtěch Polák

10 2004
Kravaře - Osm hráčů zmizelo z kádru hokejové reprezentace do 20 let, která se týden připravovala v Kravařích na blížící se světový šampionát v USA. Trenér Alois Hadamczik vyřadil mj. útočníka Sparty Jakuba Šindela či karlovarského Vojtěcha Poláka. Naopak pozval další hráče ze zámoří - Radka Smoleňáka z Kingstonu a Marka Kvapila ze Saginaw.

Hadamczik dále vyřadil brankáře Tomáše Štůralu ze Zlína, obránce Petra Macháčka z Českých Budějovic, vsetínského Josefa Hrabala a Lukáše Pulpána z Plzně. Z útočníků nepocestují do Spojených států slávista Vladimír Sobotka a  Pavel Kubiš.

Jakub Šindel a Vojtěch Polák podle Hadamczika doplatili na to, že neměli stálé místo v jednom mužstvu, Šindel byl navíc před soustředěním dlouho zraněný.

Tým se znovu sejde v pondělí v Praze. Hadamczik se svým asistentem Mojmírem Trličíkem budou mít k dispozici brankáře Vladislava Koutského z Pardubic, čtyři obránce a sedm útočníků. "Budeme trénovat v pondělí a v úterý v Letňanech," řekl Trličík.

Ve středu pak český tým zamíří do amerického Grand Forks, kde bude tým konečně kompletní. "Tam nás čeká rozhodující část přípravy," dodal Trličík.

V Praze budou mít trenéři k dispozici Koutského, beky Ladislava Šmída z Liberce, kladenského Petra Hořavu, Ondřeje Šmacha ze Znojma a slávistu Jakuba Šulce.

Z útočníků pak Michala Borovanského s Romanem Červenkou ze Slavie, Milana Hluchého s Michaelem Frolíkem z Kladna, Bedřicha Köhlera z Vítkovic, Michala Poláka z Plzně a Rostislava Olesze ze Sparty. Hluchý má však angínu a o jeho zdravotním stavu bude jasno až po víkendu. Šmíd s Oleszem se k mužstvu připojí nově, protože si ještě plní povinnosti v extralize.

Ke konečnému zúžení kádru dojde v zámoří po zápasu s Německem 21. prosince. Den před Štědrým dnem čeká české mladíky ještě utkání se Slovenskem a o dva dny později ostrý start do šampionátu proti Bělorusku.

Širší nominace na MS

Brankáři:
Vladislav Koutský (Pardubice), Marek Schwarz (Vancouver/WHL), Jakub Čech (Sault Ste. Marie/OHL).

Obránci: Ondřej Šmach (Znojmo), Ladislav Šmíd (Liberec), Petr Hořava (Kladno), Jakub Šulc (Slavia Praha), Jakub Kindl (Kitchener/OHL), Martin Lojek (Brampton/OHL), Lukáš Bolf (Barrie/OHL), Martin Tůma (Sault Ste. Marie/OHL), Roman Polák (Kootenay/WHL), Michal Gulaši (Lethbridge/WHL).

Útočníci:
Michal Borovanský, Roman Červenka (oba Slavia Praha), Rostislav Olesz (Sparta Praha), Milan Hluchý, Michael Frolík (oba Kladno), Michal Polák (Plzeň), Bedřich Köhler (Vítkovice), Petr Vrána, Jan Steber (oba Halifax/QMJHL), Jakub Petružálek, Lukáš Kašpar (oba Ottawa/OHL), David Krejčí (Gatineau/QMJHL), Zbyněk Hrdel (Rimouski/QMJHL), Zdeněk Bahenský (Saskatoon/WHL), Karel Hromas (Everett/WHL), Radek Smoleňák (Kingston/OHL), Marek Kvapil (Saginaw/OHL).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze