Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dvořák a Prospal trénují v Budějovicích

17 2004
České Budějovice - Do přípravy českobudějovických hokejistů na ledě se v pondělí zapojili Radek Dvořák, Václav Prospal, Josef Melichar a také Roman Kaděra. Ten zatím v Českých Budějovicích nepodepsal novou smlouvu. Nechal si čas na rozmyšlenou. Josef Melichar se dohodl ve Spartě, ale dva týdny bude trénovat v Českých Budějovicích.

Radek Dvořák se s Václavem Prospalem rozhodl hrát v případě přestávky v NHL za České Budějovice společně. Uvažovali o tom už v době, kdy byly České Budějovice ještě v extralize.

"To, že spadly, na našem rozhodnutí nic nezměnilo," uvedl Radek Dvořák. "Hrávali jsme tady a byla to priorita," dodal pro případ, že by nastupovali v sezoně v Evropě.

Poseděli společně s prezidentem klubu Jaroslavem Davidem i manažery Františkem Jounem a Jaroslavem Pouzarem. Že budou hrát v první lize, to Radku Dvořákovi zas tak nevadí.

"Do první ligy přijde z extraligy řada dobrých hráčů," připomněl možnost, pokud bude přestávka v NHL. "Hlavní je pomoci Budějovicím vrátit se do extraligy."

V zámoří je Radek Dvořák dlouho, už deset let. Přesto, pokud bude přestávka, byl by raději, kdyby netrvala dlouho. Jeho profesí je hrát za mořem. Samozřejmě bychom chtěli, aby liga za mořem začala co nejdříve, ale není to v našich silách,“ vysvětlil. "Ale hokej se hraje všude. Když liga tam nebude, budeme tady."

Ještě je dost času, NHL mívá začátek v říjnu. "Kdyby začala v listopadu nebo začátkem prosince, měli bychom dost času tady něco udělat," doplnil. "Dva tři měsíce tady zkusit pomoct."

Letní příprava a led

Přípravu na další sezonu měl Radek Dvořák společnou s Václavem Prospalem. Minulý týden byli na soustředění Jágr Teamu na ledě v Prostějově, kde je vedl Marian Jelínek. Trénovali dvakrát denně na ledě a posilovali.

Ve čtvrtek se budou hlásit na soustředění v Karlových Varech a potom je v reprezentaci čeká Světový pohár. V Mladé Boleslavi, kde mají České Budějovice na úterý dohodnutý zápas, nenastoupí.

V případě přestávky v NHL by ale mohl Radek Dvořák hrát v I. lize od začátku, protože v Edmontonu mu smlouva skončila. Pokud by ji měl, mohl by hrát od 15. září, kdy skončí stará kolektivní smlouva pro hráče v NHL.Najdete na iDNES.czmobilní verze