Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dvořák musel zrušit on-line rozhovor

18 2001
Z l í n - Uprostřed reprezentačního soustředění ve Zlíně přislíbil hokejový útočník Radek Dvořák, že ve čtvrtek od 14 hodin zodpoví dotazy čtenářů iDNES. Dnes dopoledne ale nečekaně dorazil generální sekratář svazu Jindřich Micka a hráči musí ve 14.30 povinně na schůzku, na které se bude řešit pojištění na mistrovství světa. "Je mi to moc líto, ale musím tam. Na on-line rozhovor jsem se moc těšil, z Ameriky to znám a líbí se mi to. Můžeme to zkusit ještě příští týden nebo klidně na mistrovství světa," omluvil se útočník New Yorku Rangers čtenářům iDNES.

Čtyřiadvacetiletý Radek Dvořák patří k největším talentům českého hokeje. Extraligu začal v dresu Českých Budějovic hrát už v šestnácti letech a tak není divu, že v roce 1995 patřil k největším esům draftu NHL. V tradičním výběru talentů jej získala Florida jako desátého v pořadí.

Dvořák odešel hned do zámoří a ve svém prvním roce dosáhl největšího úspěchu. S Panthers postoupil do play off a cesta mladého týmu skončila až ve finále, kde nakonec zvítězilo Colorado.

V roce 1999 se podílel na mistrovském titulu v Lillehammeru a zřejmě životní zápas sehrál v semifinále s Kanadou. Ani tento úspěch mu však nepřinesl ocenění v NHL. Hned v následující sezoně byl v trojsměně se San Jose poslán do New Yorku Rangers, kde se okamžitě stal platným členem elitní formace "Czech Line" vedené Petrem Nedvědem a na levém křídle s Janem Hlaváčem. Minulý ročník skončil s bilancí 50 bodů, letos svůj nejlepší výkon vylepšil ještě o dalších 17 bodů. Celkově v NHL nastřílel 111 branek a na dalších 151 přihrál.

Hokejový útočník Radek Dvořák poskytuje rozhovor po příletu z New Yorku

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze