Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dvořák si chce na MS oživit zlaté vzpomínky

13 2001
P r a h a - Oživit zlaté vzpomínky na světový šampionát v Lillehammeru 1999 si chce hokejový útočník Radek Dvořák na blížícím se mistrovství v Německu. Výborné výkony v dresu New Yorku Rangers byly dostatečným důvodem, aby jej trenér Josef Augusta nominoval do svého výběru. Původně se měl v kádru objevit i jeho klubový spoluhráč Jan Hlaváč, těsně před koncem základní části si však poranil kolenní vazy. "Je to škoda. Moc jsem se těšil, jak si s Honzou zahraji také v nároďáku," lituje Dvořák.Zde si přečtěte další zajímavosti o hráčích z NHL

Na letošním šampionátu bude hrát v českém týmu historicky nejvíce krajánků z NHL. Myslíte, že se tým bude muset více sehrávat a poznat, než tomu bylo v minulosti?
"Snad ne. Sice nás přiletí z NHL hodně, ale dobře se známe a víme, co má jeden od druhého očekávat."

Víte vůbec, s kým hrajete v základní skupině a jaký model mistrovství vás čeká?
"Ano. Když přiletěl trenér Augusta do Ameriky, všechno nám podrobně popsal. Nic by nás tedy nemělo zaskočit."

Z posledního šampionátu jste se vracel se zlatem. Jaké jsou vaše letošní cíle?
"Samozřejmě ty nejvyšší. Chceme v Německu udělat co nejlepší výsledek. Rád bych si na tu krásnou dobu zavzpomínal a zahrál zase pěkný hokej."

Čeští fanoušci jsou nyní zvyklí, že reprezentace vozí ze světových šampionátu zásadně jen zlaté medaile. Necítíte proto nyní před šampionátem větší tlak?
"Ano, ale to je celkem logické a je vlastně dobře. Když někdo vyhrál, každý od něj čeká, že příště zlato obhájí. To není jen úděl českých hokejistů, ale všech sportovců."

Neuvažovalo se o tom, že by se na šampinoátu objevila celá Czech Line, tedy i s Petrem Nedvědem?
"Asi ano, ale moc o tom nevím. Trenér Augusta jednal s každým zvlášť, takže neznám podrobnosti. V kabině už jsem se o tom příliš nebavili."

Tým Rangers měl jako každý rok velké ambice, nakoupil nejdražší hráče, utratil ze všech klubů nejvíce na platech a stejně jako loni se do play off neprobojoval. Jak je to možné?
"Samozřejmě, že v naší organizaci panovalo velké čekávání, ale nějak to zase nevyšlo. Pro náš neúspěch se dá najít hodně omluv. Třeba to, že se nám brzy zranil obránce Malachov, který přišel z New Jersey, problémy měl i brankář Richter, který nakonec závěr sezony neodchytal. V důležité fázy sezony jsme navíc prohráli zbytečně několik zápasů a bylo po naději."

Dá se očekávat, že po tomto neúspěchu projde v létě kádr radikální obměnou?
"Změny se dají čekat, ale podle mého názoru to nebude nijak divoké. Snad se vymění dva nebo tři hráči. Navíc někteří starší hokejisté smlouvě, že nemůžou být vytrejdováni, takže generální manažer má částečně omezený prostor."

A přijdou někteří další hráči zvučných jmen?
"V zákulisí se občas hovoří o Sakikovi, občas o Jágrovi, ale zatím jsou to spíše spekulace. Opravdová jednání začnou až po skončení Stanley Cupu."

V průběhu sezony se často hovořilo i o vašem odchodu. A zájemců prý nebylo málo...
"Mluvilo se nejenom o mně, ale i o Petru Nedvědovi a Janu Hlaváčovi. Děláme dobré výsledky a asi nás ostatní kluby chtějí. Sedíme tu trcohu na horké židli. Rád bych v New Yorku zůstal, líbí se mi tady. Ale pokud mě vymění, nedá se nic dělat. Takový je byznys. O tom ta NHL je."

Hokejový útočník Radek Dvořák poskytuje rozhovor po příletu z New Yorku

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze