Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci vyhráli zlatou medaili, říká boss hokejistů Dvora Králové

Od vstupu Vasila Teodoridise do hokeje ve Dvoře Králové sbírá jeho mužstvo pouze úspěchy. | foto: Miloslav Knap

12 2017
Hokejisté Dvora Králové si po zvládnuté kvalifikaci poprvé v historii zahrají druhou ligu. „Město si po tolika letech v kraji zaslouží vyšší soutěž,“ míní prezident klubu Vasil Teodoridis.

Když dvorský podnikatel řeckého původu Vasil Teodoridis před necelými třemi lety vstoupil do zdejšího hokejového klubu, mužstvo živořilo v krajské soutěži a s vypětím všech sil ji nakonec zachránilo. V loňském roce to HC Rodos dotáhl do finále krajské ligy. Skutečný úspěch se dostavil až letos.

Tým suverénně vyhrál krajský titul a dominoval také v kvalifikaci o druhou ligu. „Po loňské sezoně, kdy všichni byli v euforii, jsem měl trochu strach, ale byl jsem rozhodnutý krajský pohár vyhrát. Že postoupíme do druhé ligy už letos, jsem nečekal,“ přiznává strůjce dvorského hokejového zázraku.

Napadlo vás před startem ročníku, že by letošní sezona mohla skončit takovým úspěchem?
Od začátku jsme chtěli vyhrát finále krajské ligy a postoupit do kvalifikace. Přístup všech hráčů byl perfektní. Nebyla to jednoduchá sezona, došlo k výměně trenéra, ale mužstvo se dokázalo stmelit a táhnout za jeden provaz. Celou sezonou podávalo výborné výkony.

Dvůr Králové vyhrál kvalifikaci. Bude se tedy ve městě od příští sezony druhá liga hrát?
Přihlášku podáme a druhá liga se ve Dvoře Králové hrát bude. Čekají nás jednání s městem, především o ledové ploše, kterou budeme potřebovat už od září. Stadion po menších technických úpravách splňuje kritéria pro druhou ligu.

Co ve druhé lize čekáte?
Bude to hodně těžká sezona. Dvůr Králové je hokejové město a po tolika letech v kraji si zaslouží vyšší soutěž. Musíme to zkusit. Je otázkou, jestli by fanoušky bavilo chodit na krajskou ligu a koukat se na to, jak neustále vyhráváme. Také hráči hrát druhou ligu chtějí.

Dojde v týmu k nějakým změnám?
Někteří hráči odejdou. Jarda Polák ukončil hokejovou kariéru, Adam Szakál se z rodinných důvodů vrací do rodných Loun. To je v tuto chvíli jisté. Počítám s tím, že přijde pět či šest nových hráčů. Máme v týmu také studenty a bude záležet, jestli nepůjdou na vysokou školu. Chci, aby současné mužstvo zůstalo pohromadě a aby si hráči, kteří druhou ligu vybojovali, měli šanci si ji zahrát. O podobě mužstva pro příští sezonu bychom chtěli mít jasno před letní přípravou.

Jak bude vypadat realizační tým?
Počítám s tím, že hlavní trenér Ivan Houda i jeho asistent Miloš Hlavsa budou sestavovat tým do druhé ligy a pokračovat v započaté práci.

Jak se vám zamlouvá současný systém druhé ligy?
Je špatný, nejhorší je náročné cestování. Poté, co jsme postoupili, se nabízí možnost vytvořit skupinu pouze z týmů z východních a středních Čech. I pro fanoušky by to bylo mnohem zajímavější. Chtěl bych tuto myšlenku prosazovat na hokejovém svazu. Uvědomuji si však, že jsme nováčkové a že si nemůžeme diktovat podmínky.

Hokej pobláznil celé město, v krajské lize měl Dvůr Králové opět zdaleka nejvyšší návštěvy. To vás musí těšit...
Fanoušci vyhráli zlatou medaili, jsou to frajeři. Byli fantastičtí, jezdili s námi i na kvalifikaci. Naposledy v Letňanech vytvořili neskutečnou atmosféru. Na to se nedá zapomenout. Dvorský hokej bez podpory těchto lidí si nedokážu představit. Doufám, že příští rok nás podpoří ještě víc. Budeme to potřebovat.

Derby bude víc, do 2. ligy přibyl třetí rival z kraje

Druhá hokejová liga dostane od nové sezony zcela nový náboj. Trutnov a Vrchlabí doplní třetí podkrkonošský celek – HC Rodos Dvůr Králové. Úřadující šampioni krajské ligy s přehledem zvládli kvalifikaci, v jejím velkém finále dvakrát porazili ambiciózní Letňany.

V jedné soutěži spolu týmy ze tří největších měst trutnovského okresu naposledy hrály v sezoně 2012/2013, tehdy ještě v krajské lize. „Budeme nováčkem, ale chceme se držet ve středu tabulky. Zápasy s Trutnovem, Vrchlabím nebo Jabloncem budou velice zajímavé,“ naznačuje dvorský klubový boss Vasil Teodoridis.

Právě pro fanoušky je postup jeho týmu do ligové soutěže skvělou zprávou. Nová sezona nabídne větší porci prestižních derby a vyprodaných stadionů. „Dvůr Králové samozřejmě zvedne konkurenci v boji o některé hráče, ale tahle regionální derby pro nás budou výhrou,“ neskrývá radost sportovní manažer Vrchlabí Jiří Jakubec.

Dvoráci projeli celou sezonou jako nůž máslem. V krajské lize a v kvalifikaci vyhráli úctyhodných 37 zápasů, v základní hrací době odešli poražení pouze dvakrát. Od prohraného úvodního semifinále play-off s Hronovem zvítězili dvanáctkrát v řadě.

Sezonu snů završili dvojutkáním s Letňany, které si dělaly velký zálusk na druhou ligu. Se snem se musely rozloučit už po úvodní porážce 2:6 na dvorském ledě. Východočechům stačila k postupu do druhé ligy i porážka o tři branky. V odvetě ale neponechali nic náhodě a také v Praze vyhráli (3:2). Letňanským letcům nezbylo než kvalitu soupeře uznat. „Postoupili zaslouženě a my jim gratulujeme,“ uvedl jejich kapitán Jan Mišner.Najdete na iDNES.czmobilní verze