Elegán Eliáš se proměnil v Rumcajse

5 2004
Znojmo - Skupinka novinářů nervózně postávala před znojemskou kabinou a více než půl hodiny marně čekala na největší hvězdu místních Orlů. Až za 35 minut útočník Patrik Eliáš vyšel, prohrábnul si své kudrlinky, upravil klubovou kšiltovku... A můžete se ptát.

Přestože nebyl smutný, svou premiéru před znojemským publikem si určitě představoval jinak. A to přesto, že se svým kamarádem a další zámořskou posilou Znojma Martinem Havlátem zvedali po celý zápas svými akcemi diváky ze židlí. Znojmo podlehlo Zlínu 3:5.

"Fanoušci byli skvělí," neskrýval své nadšení. "Hráli jsme docela dobrý hokej. Jenže v obranné hře jsme byli nedisciplinovaní. A to včetně mě," nešetřil kritikou.

Alespoň do druhé třetiny však byla jeho hra pro diváky pravým zážitkem. Co v něm je, předvedl už při prvním gólu, kdy zavěsil do prázdné brány poté, co si nenapodobitelným způsobem pohrál se slovenským brankářem Murínem.

Druhý gól pak vypracoval nezištnou přihrávkou na zakončujícího Martina Havláta. "Naše spolupráce fungovala. Skvěle nás doplňoval i Marek Vorel," pochvaloval si.

Tato pohádka však dostala ve druhé třetině dvě rychlé rány v podobě gólů Balaštíka a Kováčika. Zejména ten čtvrtý Kováčikův obrátil pozornost obou zámořských hvězd jiným směrem. "Ten gól padl až po odpískání. Nevím, jestli tady platí takové góly," zlobil se Havlát.

Rozčiloval se i Eliáš, a to už přímo na ledě. Dokonce nejen slovně. Tento elegán na ledě i mimo něj si tentokrát počínal spíše jako Rumcajs. Nabil svou hokejku kaštanem, který vhodili diváci na ledovou plochu, a neomylně trefil rozhodčího.

"Ale nechtěl jsem, chtěl jsem ten kaštan jenom odpálit pryč," vysvětloval. Dostal desetiminutový trest a zápas nedohrál.