Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Eliáš letí do Paříže a chce stihnout U2

18 2001
Třebíč - Třetí týden už tráví hokejista Patrik Eliáš v České republice. Na třebíčském Karlově náměstí se sice nepochlubí slavným Stanley Cupem, na který letos se svými spoluhráči nedosáhl, přesto má pětadvacetiletý útočník za sebou další skvělou zámořskou sezonu. Jeho první cesta po návratu ze zámoří vedla pochopitelně domů do Třebíče. "Jako vždycky: podívat se za rodinou, za přáteli, zajít si na dobré české pivo," pověděl odchovanec Horácké Slavie.

Trénink a zábava
Třetí muž kanadského bodování základní části NHL však v žádném případě nechce zanedbat přípravu na příští sezonu. "Čeká mě poslední rok před uzavřením nové smlouvy, se chci dobře připravit. Třikrát týdně chodím do posilovny a dvakrát v týdnu jezdím do Brna na hodinu a půl si zakopat. Hrávám fotbal s kamarády, kteří bojují o každý míč, a tak si při tom pořádně zaběhám. Navíc chodíme skoro každý den na tenis," doplnil Eliáš výčet svých prázdninových aktivit.

Jeho nejčastějšími tréninkovými partnery jsou Tomáš Vokoun a Martin Erat. Po loňském vítězství New Jersey ve Stanley Cupu se na Eliáše, který v dresu Devils nepřehlédnutelně zářil, sesypala hora aktivit. "Myslím, že letos v létě budu mít stejný počet akcí jako loni, ale už to beru trošku s nadhledem," prohlásil třebíčský rodák. "Chci si na všech akcích především odpočinout, pobavit se a odreagovat od tréninku."

Čtyři dny v Paříži
Minulou neděli se Eliáš zúčastnil v Jablonci nad Nisou tenisové exhibice pořádané v rámci Family tenis open 2001. "Původně jsem tam měl hrát proti Dominiku Haškovi a pak si dát čtyřhru s Michalem Suchánkem a Ondrou Vetchým. Bohužel Dominik kvůli onemocnění nemohl přijet, a tak ho zastupoval Jirka Fischer z Detroitu," sdělil podrobnosti o svém pobytu na severu Čech Eliáš. "Ale stejně se mi tam nedařilo," pokrčil s úsměvem rameny.

Po odehrání pátečního fotbalového Utkání osobností v Ostravě, jehož hlavními organizátory jsou exvítkovičtí hokejisté Pavel Kubina a Vladimír Vůjtek, stráví čtyři dny ve městě nad Seinou. "V Paříži máme mítink hráčské asociace NHL. Ještě jsem tam nikdy nebyl, a tak spojím příjemné s užitečným. Debaty budou trvat asi pět hodin denně, jinak budeme mít volno. Už se hrozně těším," zasnil se Eliáš.

Jedinou kaňkou na jeho příjemné představě o pařížském pobytu tak zůstává neoblíbená cesta letadlem. "Snad to dobře dopadne. Vždycky to nějak překousnu, ale nemůžu si pomoci, v letadle mám prostě nepříjemný pocit," přiznal bez váhání. Po návratu se v Třebíči sotva ohřeje. "Příští pátek pojedem s přítelkyní a se známými do Rakouska na koncert U2, potom je 4. srpna Den Dominátora v Brně a o den později zase další fotbálek," řekl útočník New Jersey Devils.

Utkání pro Zelenku
Jedním z hlavních bodů Eliášova letního programu bude utkání věnované zraněnému třebíčskému hokejistovi Tomáši Zelenkovi. "Mělo by se uskutečnit 11. srpna od 18 hodin v Třebíči, ale dostali jsme velice nepříjemnou zprávu, že NHL zakázala veškeré exhibiční zápasy. Nevím, z jakého je to důvodu," zvážněl Eliáš. "Mrzí mě, že zápas nepovolili, protože jediným účelem akce je pomoci člověku, který to potřebuje. Proto doufám, že všechno dobře dopadne. Není to žádná exhibice, na které by někdo chtěl vydělávat peníze," prohlásil Eliáš.

Přestože věří ve změnu postoje vedení NHL, přemýšlí také o náhradním řešení. "Pracujeme na plánu B, aby se exhibice uskutečnila i v případě zákazu. Pravděpodobně by hráli kluci z Třebíče proti výběru extraligy," prozradil. "Ještě se snažíme domluvit, jestli by některým hráčům z NHL nepovolili zúčastnit se jako při Utkání hvězd aspoň dovednostních soutěží, které bychom uspořádali jako zpestření pro diváky."

Doprovodnými akcemi by měly být i podpisová akce a dražba dresů. Jen několik dní poté, co se o vážném Zelenkově zranění dozvěděl, založil konto, kam přispělo několik hráčů NHL. "Člověk nikdy neví, kdy se něco podobného může přihodit jemu," pravil Eliáš. Číslo zmíněného konta samozřejmě není tajemstvím: 3000 852 100/2700.

Zlatá hokejka
Příjemné povinnosti Patrika Eliáše čekají v polovině srpna - slavnostní vyhlášení výsledků ankety Zlatá hokejka a také první sraz olympijského výběru. "Potom mělo být týdenní soustředění s Jágr teamem v Prostějově, ale to se možná ani kvůli zmíněnému zákazu ze strany NHL neuskuteční," připomněl.

Zpátky do zámoří se dravý útočník chystá na přelomu srpna a září. "Ještě uvidím, jak se budu cítit. Kemp začíná až 10. září," netajil Eliáš. Do závěrečné přípravy už chce naskočit v plné síle. "Každý rok jsem v létě trénoval individuálně, nezúčastňoval jsem se žádných větších akcí a všechno mi vždy vycházelo. Zranění se mi vyhýbají, tak nechci nic na zaběhlém tréninkovém režimu měnit," prohlásil hokejista, jenž chce navázat na letošní skvělé výkony.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze