Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eliáš: Nelze spoléhat jen na český vtip

4 2004
Praha - Milou návštěvu dostali hokejisté po výhře nad Německem. Do šatny se za nimi dostavil Tomáš Zelenka, hokejista Třebíče, který ochrnul po nárazu na mantinel v utkání první ligy. Na pozvání svého kamaráda Patrika Eliáše tam ale nebyl. "Ani se mi tomu nechce věřit, ale tohle léto se vidíme poprvé," přiznal Eliáš, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Patrik Eliáš je ve skvělé formě. Dal gól Švédům a v utkání s Německem na ledě kraloval. Vstřelil branku a na další nahrál, baví fanoušky kličkami, udivuje dravostí a při své postavě i silou.

"Byl jsem už hodně natěšený na to, zahrát si doma," řekl po zápase s Německem, který hokejová reprezentace vyhrála 7:2.

Při zápase se bavil, v polovině utkání stihl dokonce i prohlédnout si zásnuby dvou diváků na velké kanadské kostce nad ledem. "Pěkný prstýnek dostala," okomentoval to s úsměvem hráč, který ač sám brilantní technik, nabádá k jednodušší hře.

"Nemůžeme si myslet, že budeme donekonečna využívat český vtip a chytrost. To nejde pořád, občas musí člověk nahodit, zjednodušit hru," tvrdí Eliáš.

Po zápase s Německem litoval jen toho, že pořadatelé nepustili diváky z horních ochozů dolů za branku, aby tak byla v Sazka Areně lepší atmosféra. "Byla to škoda," řekl. "Nahoře bylo vyprodáno a polovina spodku byla prázdná. Mohla být ještě lepší atmosféra."

V šatně ho po zápase navštívil i bývalý třebíčský útočník Tomáš Zelenka, který je po nešťastném střetu s jihlavským útočníkem Mariánem Moravou už tři roky na vozíčku.

"Mrzí mě, že jsme se neviděli přes léto," litoval Eliáš. "Vždyť já vůbec nebyl v Třebíči," kroutil hlavou rodák z města na Vysočině. "Pořád pendluju mezi Znojmem, Brnem a Prahou."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze