Eliáš ozdobil svůj návrat dvěma body

Radost Eliáše (vlevo) a Brodeura | foto: Reuters

5 2008
Newark - Po dvouzápasové pauze způsobené zraněním třísel se hokejový útočník Patrik Eliáš navrátil mezi mantinely NHL a ziskem dvou bodů (1+1) pomohl New Jersey k vítězství nad Philadelphií v poměru 3:0. Český reprezentant byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, které ovládl kanadský gólman v dresu Devils Martin Brodeur.

Philadelphia zavítala na led nejmodernější arény NHL Prudential Center s černou bilancí desíti porážek v řadě ze zápasů na ledě New Jersey.

Devils opět neponechali nic náhodě a už v zahajovací třetině předvedli svému oblíbenému soupeři ve dvou případech, že výše uvedená série není náhodou.

Skóre střetnutí otevřel v 10. minutě obránce Paul Martin poté, co si od pravého mantinelu nabruslil do ideální střelecké pozice mezi kruhy. Přihrávali Johnny Oduya a Patrik Eliáš.

Druhý zásah byl k vidění v čase 17:31, kdy hostující bek Braydon Coburn smolně upadl v obranném pásmu a nabídl tak šanci Travisi Zajacovi.

Dvaadvacetiletý centr zakončil samostatný únik střelou zápěstím, která se od lapačky Martina Birona odrazila do sítě.

Na konečných 3:0 zvyšoval v 33. minutě český reprezentant Patrik Eliáš. Své deváté branky sezony dosáhl dorážkou své vlastní střely během přesilové hry.

Domácí gólman Martin Brodeur zneškodnil celkově 36 ran Philadelphie a uhájil své čtvrté čisté konto v tomto ročníku NHL. Celkově pětatřicetiletý rodák z Montrealu neinkasoval již v 96 utkáních, čímž se opět přiblížil historickému rekordu Terry Sawchuka (103 čistých kont).

Ottawa napravovala neúspěchy s Washingtonem

Po dvou překvapivých porážkách z dvojzápasu proti Washingtonu (6:8, 3:6) zavítali hokejisté Ottawy na led Buffala, kde si po výhře 5:3 napravili reputaci. Senators si během úvodních třiceti minut hry vypracovali třígólové vedení po trefách Cody Basse, Andreje Meszároše a Jasona Spezzy.

Domácí Sabres však postupně dokázali náskok soupeře umazat. Vše odstartovala v čase 31:04 třináctá branka sezony z hole českého reprezentanta Aleše Kotalíka. Další trefy Buffala přidali v 42. respektive 44. minutě Jochen Hecht s Michaelem Ryanem.

"Máme dost zkušeností, takže jsme se ničeho neobávali. Dívali jsme se na to z pozitivní stránky, že stále můžeme přidat další góly," komentoval kapitán hostí Daniel Alfredsson vyrovnání Buffala na 3:3.

Právě švédský lídr ve službách Ottawy společně s Dany Heatleym v závěrečných minutách duelu dvěma zásahy otočili skóre na 5:3 ve prospěch Senators. Vítěznou branku utkání vsítil v čase 55:19 Dany Heatley, jenž uspěl po tvrdé ráně příklepem z pravého kruhu.

"Nejsem příliš nadšený. Nejraději bych ještě zůstal v brance. Byl to jeden ze zápasů, kdy jsme zaspali začátek a soupeři se šťastně odrážel puk," řekl zklamaný gólman Buffala Ryan Miller, kterého po třetím gólu nahradil Joecelyn Thibault.

Perry a Kunitz vystříleli Anaheimu vítězství

Hokejisté Anaheimu se v domácím zápase proti Chicagu museli obejít o služby brankářské jedničky Jean-Sebastiena Giguerea. Kanadský gólman nenastoupil kvůli chřipce, načež šanci od úvodní minuty dostal nováček Jonas Hiller.

Ve svém sedmém startu v NHL pětadvacetiletý Švýcar nezklamal a 20 zákroky přispěl Ducks k těsné výhře 2:1, kterou zařídily branky ze zahajovací třetiny z  holí Corey Perryho a Chrise Kunitze. Prvně jmenovaný útočník rozsvítil červené světlo za brankou Nikolaje Chabibulina už po úvodních 16 vteřinách hry. Kunitz pro změnu upravil stav na 2:0 pouhých 47 sekund před odchodem do kabin.

Chicago, které postrádalo zraněné útočníky Martina Havláta a Jonathana Toewse, zkorigovalo skóre v 22. minutě po jednadvacáté trefě sezony v podání nejlepšího střelce klubu Patricka Sharpa.

"Máme štěstí, že se nám dostává brankářské kvality. Vycítili jsme, že Jonas Hiller má na to chytat v NHL. Dnes to jen potvrdil," řekl spokojený trenér Anaheimu Randy Carlyle.

Výsledky:
New Jersey - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
10. Martin (Eliáš), 18. Zajac, 33. Eliáš. Střely na branku: 26:36. Diváci: 17.625.

Anaheim - Chicago 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
1. Perry, 20. Kunitz - 22. Sharp. Střely na branku: 32:21. Diváci: 17.174.

Atlanta - Carolina 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
1. Recchi, 13. White, 24. Dupuis - 21. Whitney, 26. E. Staal, 37. Borer, 57. Stillman. Střely na branku: 26:33. Diváci: 16.097.

Buffalo - Ottawa 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
32. Kotalík, 52. Hecht, 54. Ryan - 4. Bass, 22. Meszároš, 31. Spezza, 56. Heatley, 58. Alfredsson. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18.690.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost