Eliáš poslal v prodloužení Ottawu do kolen

Rachůnek podráží Mogilného - Obránce Karel Rachůnek z Otttawy podráží ruského útočníéka Alexandra Mogilného z Ottawy | foto: Reuters

7 2001
E a s t R u t h e f o r d - Skvělou formu opět v zámořské NHL potvrdil první útok New Jersey, který gólem v první minutě prodloužení rozhodl prestižní duel s Ottawou. Za stavu 2:2 se dokázal prosadit český hokejista Patrik Eliáš, přihrávku si připsal Petr Sýkora. Brankář Dominik Hašek měl dvacet úspěšných zákroků a přispěl k výhře Buffala 3:1 na ledě Bostonu. Útočník Milan Hejduk se jedním gólem podílel na očekávané výhře Colorada v Atlantě. Jan Bulis zařídil první dvě branky Washingtonu, jenž porazil 5:1 neworské Islanders.

Eliášův gól rozhodl o páté výhře New Jersey v řadě a hlavně potvrdil skvělou fomu elitní řady obhájců Stanley Cupu. Od doby, kdy se Jason Arnott vrátil po zranění na led, zaznamenalo produktivní trio jedenáct gólů a jedenáct asistencí ve třech zápasech.

Gólem a přihrávkou se v zápase s Ottawou prosadil ruský útočník Sergej Brylin, jenž se po operaci kolena vrátil rovněž na led. Tým New Jersey opět uzmul Philadelphii vedení v Atlantické divizi a v pořadí celé konference je na druhém místě jen o čtyři body právě za Ottawou.

Coloradský trenér nechal v Atlantě odpočívat gólmanskou jedničku Patricka Roye, ale i s náhradníkem Davidem Aebischerem vyhrál vedoucí tým NHL šestý zápas s posledních sedmi poměrem 4:2. Tentokrát kromě Milana Hejduka nestřílely góly největší hvězdy týmu: dvě branky zaznamenal finský nováček Ville Nieminen, rozhodující gól vstřelil obránce Nolan Pratt, pro něhož to byl první úspěch od 15. února 1999.

Brankář Dominik Hašek zapomněl na dvě předešlé prohry a nepovedený zápas s Dallasem a dovedl Buffalo k výhře 3:1 nad Bostonem. O deváté čisté konto v sezoně přišel v 52. minutě, kdy jej v přesilové hře překonal Jason Allison. "Každý zápas je jiný a my jsme se po porážce s Dallasem vrátili do bývalé formy," řekl Hašek.

Už devatenáct zápasů v řadě neprohráli hokejisté Washingtonu s newyorskými Islanders a tuto bilanci potvrdili i v úterý večer. Gólem a třemi přihrávkami se o to zasloužil kapitán Adam Oates. Hned v 6. minutě vybídl ke skórování českého útočníka Jana Bulise, pro něhož to byl první gól v posledních čtrnácti utkáních.

V Tampě Bay se sešly dva týmy, které o den dříve provedly zásadní hokejové transakce. Ovšem domácí ani hosté ze San Jose se s nakoupenými hvězdami nepředvedli. Brankář Nikolaj Chabibulin je stále bez smlouvy a nemůže tedy hrát ani za Tampu Bay, Sharks se zase museli obejít bez střelce Teemu Selanneho, kterého trápí bolesti kolen. Floridský tým nakonec vyhrál 2:1 v prodloužení.

Boston - Buffalo 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky
: 52. Allison (Guerin, Girard) - 35. Brown (Taylor, Afinogenov), 36. Woolley (Barnes, Šatan), 60. Cypljakov (McKee). Střely na branku: 21:30. Diváci: 14 889.

Atlanta - Colorado 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
: 25. Domenichelli (Guolla, Tamer), 46. Ferraro (Brunette, Šlégr) - 21. Nieminen (Drury, Forsberg), 38. Hejduk (Forsberg, Bourque), 54. Pratt (Drury, Tanguay), 54. Nieminen (Forsberg, Reinprecht). Střely na branku: 24:28. Diváci: 15 087.

New Jersey - Ottawa 3:2 p.p. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
: 39. Arnott (Stevens, Brylin), 42. Brylin (Stevens, Mogilnyj), 61. Eliáš (Arnott, Sýkora) - 8. McEachern (Jašin, Alfredsson), 25. McEachern (Alfredsson). Střely na branku: 27:18. Diváci: 13 456.

NY Islanders - Washington 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
: 48. Czerkawski (Connoly, Jonsson) - 6. Bulis (Oates, Johansson), 14. Oates (Bulis, Zedník), 29. Cote (Oates, Bondra), 37. Konowalchuk (Witt, Dahlen), 60. Bondra (Oates). Střely na branku: 19:33. Diváci: 8415.

Tampa Bay - San Jose 2:1 p.p. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
: 6. Charitonov (Ekman, Lecavalier), 65. Richards (Charitonov, Sarich) - 11. Hannan (Harvey, Marleau). Střely na branku: 30:18. Diváci: 11 243.

Minnesota - St. Louis 3:3 (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)
: 7. Walz (Kuba), 17. Gáborík (Sekeráš, Walz), 58. Stewart (Walz) - 2. Nagy, 48. Young (Chavanov, Reasoner), 54. Drake (Turgeon). Střely na branku: 29:35. Diváci: 18 568.

Calgary - Toronto 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
: 42. Lowry (Morris, Wiemer) - 49. Antropov (Koroljov, Kaberle), 50. Sundin (Roberts), 60. Thomas (Roberts, McCabe). Střely na branku: 21:27. Diváci: 17 139.

Phoenix - Nashville 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
: 27. May (Letowski, Carney), 32. Doan (Roenick), 36. Doan (Suchý, Roenick), 46. Juneau (Briere, Johnson), 50. Roenick (Tkachuk, Juneau) - 18. Fitzgerald (Johnson, Skrastins). Střely na branku: 24:25. Diváci: 12 482.

Los Angeles - Montreal 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky:
1. Emerson (Miller), 12. Murray (Višňovský, Smolinski), 21. Višňovský (Robitaille, Pálffy), 46. Smolinski (Murray, Norstrom) - 26. Delisle (Zubrus, Brisebois), 38. Brisebois (Souray, Petrov), 43. Ručinský (Koivu). Střely na branku: 25:25.

Vancouver - Detroit 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
: 12. Jovanovski (Bertuzzi, Naslund), 39. D. Sedin (H. Sedin, Ohlund), 55. Naslund (Klatt, Morrison) - 15. Lapointe (Kozlov, Larionov), 28. Dandenault (Larionov, Shanahan), 36. Yzerman (Lapointe), 45. Yzerman (Devereaux). Střely na branku: 23:20. Diváci: 18 422.

STATISTIKY ČESKÝCH HRÁČŮ
Za jménem klubu je uveden počet bodů v kanadském hodnocení, góly + přihrávky, střely na branku a plus/minus body za účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách.