Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Eliáš si odpočine jen na Euru

15 2004
East Rutherford - Obyčejně až v srpnu se Patrik Eliáš začíná chystat na novou hokejovou sezonu. Letos však začal s přípravou už o dva měsíce dříve, ještě před návratem do Evropy. Důvodem je start na Světovém poháru, na který se chce plně soustředit. "Tradiční odpočinek tentokrát oželí," uvedl hráčův agent Martin Stloukal.

Sezona hokejisty Patrika Eliáše bývá oproti většině dalších českých hvězd v NHL o trochu posunutá. New Jersey totiž obvykle nechybí v závěrečných bojích o Stanley Cup a ročník v zámořské soutěži tak pro českého útočníka končí většinou nejdřív koncem května.

Letní přípravu proto Eliáš na rozdíl od jiných hokejistů zahajuje rok co rok až v srpnu. "Když sečtete všechny zápasy, vyjde vám, že za pět sezon jich vlastně odehrál šest. Důležitější pro něj v létě je, aby si pořádně odpočinul," tvrdí Martin Stloukal, hokejistův agent a blízký přítel.

Tentokrát ovšem Eliáš udělal výjimku. Kvůli nominaci na zářijový Světový pohár se na novou sezonu začal chystat už začátkem června, ještě během pobytu v New Jersey. "To je důkaz, že turnaj bere opravdu vážně," myslí si Stloukal.

Osmadvacetileté křídlo týmu Devils během mistrovství světa v Česku diváci neviděli, Eliáš kvůli zdravotním problémům šampionát vynechal. Teď si chce reprezentační handicap vynahradit.

O potížích, kvůli kterým musel koncem dubna na operaci, nerad hovoří. Údajně se jednalo o střevní problémy, které vyřešila krátká operace a čtyřdenní pobyt v nemocnici. "Teď už je zdravotně úplně fit, může trénovat naplno," ujišťuje Stloukal.

Ten se se svým klientem a kamarádem uvidí až ve středu v Portugalsku. Eliáš totiž do poloviny června zůstal v zámoří, kde se věnoval pooperační regeneraci a mnoha povinnostem vůči sponzorům.

Z New Yorku se teď vydá rovnou do dějiště mistrovství Evropy ve fotbale. Spolu s bratry Hamrlíkovými, nashvillským forvardem Eratem, obráncem Rangers Rachůnkem a finským zadákem Niinimou si pronajali vilu u moře mezi Portem a Lisabonem. Tady budou hokejisté relaxovat a vyrážet odtud na zajímavé zápasy.

"Začneme duelem Česko - Nizozemsko a samozřejmě si nenecháme ujít ani zápas s Německem," těší se Stloukal. Pokud národní tým postoupí ze skupiny, zůstane partička hokejistů v Portugalsku i na vyřazovací souboje.

Po návratu do Česka bude třebíčský rodák pokračovat v přípravě. Chce být pro vrcholnou reprezentační akci ve formě, obvyklé v závěru sezony v NHL. Vedle Jágra, Langa a Hejduka je nejlepším českým útočníkem současnosti.

Skvělý střelec. Výbušný, rychlý, agresivní... Na Eliášovu účast na Světovém poháru se můžeme opravdu těšit.

Jak se chystají na Světový pohár: Jágr x Reichel x VýbornýMalík, Prusek, Čechmánek x Čajánek 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze