Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Eliáš uklidňoval rodiče esemeskou

Manželé Eliášovi - NEJVĚRNĚJŠÍ FANOUŠCI. Zdeněk a Zdeňka Eliášovi, rodiče hvězdy českého hokejového týmu, fandí synovi z domova v Třebíči. | foto: Anna VavríkováMF DNES

14 2008
Přijít na návštěvu k rodičům hokejového reprezentanta Patrika Eliáše v době zápasu? Věc absolutně nemožná. "To si nikdo netroufne, v tomhle směru už nás tady všichni znají," usmívá se tatínek Zdeněk. "Zamkneme a na nic nereagujeme." Každému utkání předchází tradiční rituál.

"Už hodinu před začátkem sedím u televize, mám nervy k prasknutí a nemůžu se dočkat," prozradila hlava rodiny.

"To jen mamina chodí až těsně před prvním buly," neodpustil si rýpnutí do manželky. Jestli se hraje ve dne, nebo v noci, to se u Eliášů neřeší.

"My jsme v důchodu, takže nás tohle absolutně netrápí, druhý den můžeme klidně celé dopoledne tlouct špačky. Navíc jsme zvyklí, během sezony běžně koukáme na mladého v NHL," prozradil otec dvaatřicetiletého útočníka New Jersey Devils.

Letos ho přes televizní obrazovku provázeli pouze v prvním kole Stanley Cupu, další cestu ukončili Ďáblům New York Rangers. I proto si teď Zdeněk Eliáš nemusí lámat hlavu tím, jak skloubit sledování vrcholu zámořské hokejové soutěže s mistrovstvím světa v Kanadě.

"Ale taky bychom to nějak vyřešili. Buď by se mamka koukala v jednom pokoji na kluka a já na mistrovství, nebo naopak. A přinejhorším bychom zase trochu potrápili ovladač," vtipkoval.

"To je pravda, už bude stejně potřebovat vyměnit. U nás se pořád koukáme na nějaký sport a ovladač trpí," přidala se k manželovi Zdeňka Eliášová.

Oba zatím mohou být na syna náležitě pyšní, protože na šampionátu předvádí parádní výkony. Jen v noci z neděle na pondělí jim nebylo moc do smíchu. V osmifinálovém souboji se Švédy totiž Patrik Eliáš při útočné akci zapadl do branky soupeře a bouchl se do nohy o kameru, která je v ní umístěná.

"V tu chvíli jsem si říkal, že je to v háji," přiznal otec českého forvarda. "Naštěstí nás potom kluk uklidnil. Napsal esemesku, že se nemusíme bát," oddechl si.

Na první pohled šlo sice o banální situaci, jenomže rodiče si i tak užili chvíle strachu. "Při podobné nehodě si totiž náš prostřední syn Radek kdysi poranil ledvinu a musel pak kvůli tomu skončit s hokejem," vybavila si zlou chvilku Zdeňka Eliášová.

Tentokrát šlo naštěstí pouze o pohmožděninu stehna a Patrik by neměl v dnešním čtvrtfinálovém duelu se Švédskem chybět. "Opravdu nevíme, jestli bude hrát. My ho takovými dotazy neotravujeme. Nám stačí, že nás uklidnil. Ostatní si přečteme v novinách," svěřil se otec Eliáš.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze