Eliášův večer: rána pukem do obličeje, nemocnice a návrat do zápasu

Patrik Eliáš | foto: ČTK

31 2008
Hokejisté New Jersey neprožívají nejšťastnější období. Po neúspěchu ve dvojzápase s divizními rivaly z Philadelphie podlehli ve středu na domácím ledě i podceňovanému Torontu (5:6SN). Na zápas s Maple Leafs pak nebude vzpomínat v dobrém zejména český útočník Patrik Eliáš.

V době, kdy ještě čtrnáct tisíc diváků v aréně Prudential Center slavilo úvodní gól z hole domácího Davida Clarsona, zamířil útočník Patrik Eliáš předčasně do kabin.

Mohl za to nešťastný odraz puku od hole protihráče Lukea Schenna, po kterém byl český reprezentant zraněn v obličeji. Z utkání byly odehrány pouze necelé čtyři minuty a Eliáš byl převezen do nemocnice na rentgenové vyšetření zasažené čelisti.

Což nebyla pro trenéra Briana Suttera dobrá zpráva, protože už postrádá zraněné Briana Rolstona a Bobby Holíka.

Jak se však později ukázalo, zranění třebíčského rodáka není naštěstí tak vážné, a známý bojovník se dokonce ještě stihl vrátit na led. A to ve velkém stylu.

Přestože vypadl z herního tempa dokázal v penaltovém rozstřelu jako jediný z domácích překonat finského brankáře Vesu Toskalu.

Na vítězství to ovšem nestačilo. Proti zkušenému Martinu Brodeurovi se totiž prosadili jak Tomáš Kaberle, tak Niklas Hagman. Porážku v prodloužení ale fanouškům Devils alespoň kompenzoval Eliášův návrat do zápasu.

"Chvilku mi trvalo, než jsem se dostal zpátky do tempa. Měl jsem oteklý obličej a ztuhlé svaly, ale hrálo se mi dobře. Jenom je škoda, že jsem nedal gól, protože šance jsem na to měl," litoval Eliáš.

"Nechali jsme Toronto hodně střílet, což je pro nás neobvyklé. Nehráli jsme dobře pozičně, nebyli jsme trpěliví. Navíc nám nevycházely přesilovky. Snad se to změní a začnu dávat góly, aby se nám vrátilo sebevědomí," řekl český útočník pro svůj oficiální web eliaspatrik.com.

Další utkání, ve kterém se pokusí ukončit sérii porážek, čeká New Jersey v sobotu, kdy na domácím ledě přivítá nevýraznou Atlantu. Chytí se Eliášův tým?