Bedřich Köhler vstřelil svému bývalému klubu gól a rozhodl vypjaté utkání Zlína s Vítkovicemi. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Emotivní duel rozhodl Köhler. Ale nebere to jako pomstu

• 15
Hromadnou bitku s tresty ve hře a řadou dalších vyloučení a také zranění domácího brankáře Murína přineslo emotivní moravské derby mezi Zlínem a Vítkovicemi. Drama lépe zvládli domácí, kteří vydřeli vítězství 4:3.

"Zase jsme bojovali a proměnili jsme i šance, které jsme si vytvořili," pochvaloval si asistent trenéra RI Okna Zlín Rostislav Vlach po druhém triumfu v sezoně.

Nejrušnější chvíle byly k vidění v závěrečné pětiminutovce druhé třetiny za stavu 3:2. Odstartovalo je řadění vítkovického obránce Stehlíka, který napadl zlínského kapitána Balaštíka. A když se rozhodčím podařilo situaci zklidnit, pustil se do něj znovu a pak napadal další protihráče. "Všechno vyprovokoval Balaštík a mně vytekly nervy," bránil se Richard Stehlík. "Asi jsem měl ustoupit," kál se. "Nevím, co mu Jarda udělal, ale hlavní aktér byl jednoznačně Stehlík," zastal se své opory Vlach.

Celý incident se odehrál u zlínské střídačky, zapojili se do něj další hráči. Vedle Stehlíka řádil hlavně další vítkovický obránce Krstev, který hokejkou osekával zlínské hráče stojící na střídačce. Od rozhodčího Vampoly rovněž dostal trest ve hře. Předčasně skončil také zlínský útočník Balán, jenž byl potrestán vyloučením na pět minut a do konce zápasu.

Ani po sérii vyloučení však klid nenastal. Ve 39. minutě prolétl vítkovický útočník Štefanka brankovištěm, Murín po kontaktu zůstal ležet. Za pomoci lékaře odešel do kabin, nahradil jej Biegl. Rozhodčí tentokrát nevylučoval, pouze za protesty si na deset minut šel sednout hostující Barinka. "Byl to jasný faul," zlobil se zlínský Vlach. "Bez komentáře," odpověděl vítkovický asistent Kamil Konečný.

V poslední třetině vášně přece jen opadly. Obě mužstva chtěla urvat tři body, proto se soustředila na hru. Vítkovice dokázaly v přesilovce srovnat, ale o zlínském vítězství rozhodl necelých sedm minut před koncem útočník Köhler. Tedy hokejista, který jako nepotřebný před sezonou odešel z Vítkovic do Zlína. "Tak to obyčejně bývá. Můžu mu jen přát, aby mu to vydrželo i v dalších zápasech," podotkl Konečný.

. Köhler: Vítězný gól neberu jako pomstu

Vítkovický trenér Alois Hadamczik se ho těsně před startem sezony zbavil. Teď možná lituje. Zlínský hokejový útočník Bedřich Köhler v extraligovém zápase proti svému bývalému klubu vstřelil v 54. minutě vítězný gól. A ze své trefy měl obrovskou radost. Jako by rozhodl extraligové finále. "Ale důležitější jsou tři body. A je jedno, kdo se o ně postaral," usmíval se třiadvacetiletý forvard.

Neříkejte, že vás branka vašemu mateřskému klubu, který o vás v létě neměl zájem, nepotěšila?
Měl jsem obrovskou radost, vždyť to byl vítězný gól sedm minut před koncem. To bych slavil i v utkání proti Budějovicím nebo Pardubicím.

Berete to trochu i jako pomstu?
To určitě ne. S lidmi z Vítkovic mám dobré vztahy, nehledal bych v tom nic osobního.

Ale zápas jste očividně bral hodně prestižně.
Bylo to emotivnější než jindy, to máte pravdu. Věděl jsem, proti komu hraji. Gól byl jen třešnička na dortu.

Ve druhé třetině se strhla šarvátka, kterou odstartoval Stehlík, když napadl Balaštíka. Co se stalo?
Nechci to hodnotit. Ríšu znám jako hodného kluka. Překvapilo mě to. Nevím, co mezi nimi je. Ale Jarda není na ledě od toho, aby se pral. Ríša si měl najít někoho sobě rovného.

Utkání mezi Zlínem a Vítkovicemi je většinou hodně vyhecované. Čím to podle vás je?
Vítkovice hrají silový a kontaktní hokej. Jsou to samí vysocí a silní hráči. Dnes tomu pomohla i rvačka ve druhé třetině, navíc nám zranili Iča (Murína). Bylo to hodně emotivní.

Co vás bude rozhodující branka stát? Ve Zlíně prý jsou podobné částky docela vysoké.
Dám nějaké peníze do pokladničky, ať si kluci něco koupí.