Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Z Ruska sešlo, Endál tak (možná) bude hrát v Havlíčkově Brodě

Lukáš Endál se při návratu do Havlíčkova Brodu uvedl dvěma góly. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

16 2014
V minulém týdnu se připojil k havlíčkobrodským Rebelům útočník Lukáš Endál, který předtím, než přijel na Vysočinu, zkoušel štěstí v Rusku. V klubu Južnyj Ural Orsk však nevydržel, a tak je docela pravděpodobné, že následující sezonu stráví doma.

Pokud se domluvíte s Pardubicemi, v pondělí byste měl podepsat smlouvu v Kotlině. Co říkáte na to, že byste odehrál sezonu doma v Havlíčkově Brodě?
Uvidíme až v pondělí.

A jestliže tedy začátkem týdne dojde k dohodě a vy zůstanete, bude pro vás zklamáním hrát nižší českou soutěž?
Nechci předbíhat. Už jsem se ze všeho poučil. Prostě počkáme. Podle toho se pak bude všechno odvíjet. Chci pracovat, trénovat a uvidíme, co bude dál.

Vaše angažmá v Rusku nakonec nevyšlo. Co se stalo?
Já se k tomu nechci vyjadřovat. Jsem zklamaný, že to nedopadlo, ale takový je hokejový život. Člověk holt musí počítat se vším.

V přípravě jste v dresu Rebelů zatím odehrál čtyři zápasy a hned ve třech z nich skóroval.
Sám tomu nemohu uvěřit. Doufám, že jsem si nechal nějaké góly i na sezonu.

A jaký máte zatím pocit ze hry celého týmu?
Myslím, že je to dobře rozjeté, ještě se ale musíme srovnat jako mančaft. Výkon totiž zatím není úplně podle představ. Naštěstí máme v týmu spoustu mladých kluků, kteří chtějí pracovat. Musíme hrát kompaktně, teprve pak bude naše hra k něčemu vypadat. Každopádně do soutěže zbývá ještě pořád dost času, takže se nebojím toho, že by si to nakonec nesedlo.Najdete na iDNES.czmobilní verze