Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Endál o hostování ve Slavii: Děkuju Brodu, že mi to umožní

Havlíčkobrodský Lukáš Endál si po čase zahraje opět ve Slavii. | foto: Jiří BártaMF DNES

29 2016
Boduje prakticky v každém utkání, jeho tým na něj spoléhá. Hokejový útočník Lukáš Endál patří k nejproduktivnějším hráčům celé druhé ligy. I proto si ho nyní vyhlédla prvoligová Slavie Praha.

Když se před rokem a půl vracel ze svého angažmá v polském Sanoku, vsadil na návrat do mateřského klubu. Se svými zkušenostmi a šikovností v zakončování by si sice nějaký ten prvoligový klub určitě našel, jenže on chtěl pomoci hlavně Havlíčkovu Brodu.

Už v loňské druholigové sezoně sbíral Lukáš Endál v barvách BK body s téměř železnou pravidelností a letos v tomhle nastaveném směru pokračuje. Dalo se tedy čekat, že dříve či později někdo z vyšší soutěže o jeho služby projeví zájem. A ozvala se Slavie Praha.

„Jsem za to rád. A moc děkuju Brodu, že mi umožní si zase v první lize zahrát,“ nechal se brzy slyšet třicetiletý hokejista.

Objevit byste se měl už při zápase v Jihlavě. Tam ovšem po všech těch předchozích derby mezi Duklou a Havlíčkovým Brodem nejste zrovna oblíbený...
Neřeším to. Tehdy jsem byl mladý a možná jsem trochu bláznil, ale teď už to všechno beru s nadhledem. A jak to mají lidé v Jihlavě, to bude jen na nich.

Neříkejte, že pro vás zrovna tenhle soupeř není atraktivní...
To víte, že pro mě bude mít větší náboj, ale už je to prostě jiné.

Liberecký Tomáš Vak (vpravo) v souboji se slávistou Lukášem Endálem

Lukáš Endál (vlevo) v dresu Slavie v sezoně 2010/2011

A co nervozita? Přeci jen jste teď první ligu dost dlouho nehrál...
Jsem člověk, který nad vším přemýšlí možná víc, než by měl, takže nervozita bude. Ale už jsem si taky v hokeji něčím prošel. Proto věřím, že se mi povede udržet hlavu tak, abych se soustředil na svůj výkon a byl úspěšný. Abychom vyhráli.

O Slavii se toho v poslední době hodně napsalo. Situace tam není zrovna jednoduchá. Klub musel kvůli finančním problémům spoustu hráčů uvolnit. Zjišťoval jste si nějaké informace?
Sledoval jsem tu situaci jenom v novinách a na internetu. Něco jsem si přečetl, ale to je tak všechno.

V minulosti jste už ale za Slavii nastupoval. Dokonce ještě v době, kdy působila v extralize...
To je pravda, jenže teď už jsou tam jiní kluci, které neznám. Já sleduju celý český hokej. Že bych se zaměřil jenom na Slavii, to ne.

Teď za ni máte nastupovat formou střídavých startů hlavně ve středečních zápasech, když bude mít Havlíčkův Brod volno. Mimochodem, jak jste spokojený se vstupem Bruslařského klubu do nové druholigové sezony?
Myslím, že můžeme být spokojeni. V normální hrací době jsme vlastně prohráli jenom dvakrát a v tabulce se držíme na druhém místě. Takže začátek se povedl, teď už jen, aby nám to vydrželo. A aby pak ke konci sezony náš výkon gradoval.

Vedení klubu se nechalo slyšet, že by se nebránilo případnému postupu do první ligy. Takže teď to pojedete do Jihlavy v dresu Slavie omrknout jako předvoj a příští rok už zase s Brodem?
(usmívá se) To by bylo ideální. Všichni si v Brodě postup přejeme. Od vedení až po posledního hráče. A jestli to bude za rok, za dva, nebo za tři, to je jedno. Každopádně na tom všichni makáme.

Při domácích zápasech v Brodě nikdy nechybí vaše manželka a dcery. Přijedou i do Jihlavy, když je to jen pár kilometrů?
Tak to je spíš otázka na Lucku. (směje se) Nechám to na ní, ale je jasné, že bych byl moc rád, kdyby holky dorazily. Hodně mi to pomáhá.

Kozlík: Chceme zapojit i ostatní

Pustit hráče na střídavý start do vyšší hokejové soutěže, když patří k nejlepším v našem týmu? Nebo ne? Takové dilema řešili v minulých dnech ve druholigovém Havlíčkově Brodě. Prvoligovou Slavii Praha totiž zaujala produktivita devětadvacetiletého brodského útočníka Lukáše Endála.

„Je pravda, že zájem o něj byl velký,“ prozradil šéf Bruslařského klubu Havlíčkův Brod David Kozlík (na snímku). „A ve čtvrtek jsme se definitivně dohodli, že Lukáše na střídavé starty do Slavie skutečně uvolníme,“ doplnil.

Dohoda má ovšem podle něj zcela jasná pravidla – Endála klub uvolní pouze pro některé středeční duely. A to tehdy, když bude mít druholigová skupina Střed volno. „Vychází to tedy jednou za čtrnáct dnů,“ uvedl Kozlík.

Jenže, jak už to bývá, pravidla jsou od toho, aby se občas porušila. A tak by se měl Lukáš Endál objevit ve slavistickém dresu již dnes při zápase v Jihlavě.
„Ano, máme takový plán, že bychom asi udělali jednu výjimku,“ přiznal Kozlík.

„Lukáš je společně s Mírou Třetinou vlastně skoro jediný, kdo u nás dává góly. A nám se zdá, jako by se na to zbytek týmu spoléhal. Proto chceme tímhle krokem zapojit i ostatní. Aby to byli oni, kdo budou muset zápasy rozhodovat,“ předložil vysvětlení.Najdete na iDNES.czmobilní verze