Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Erat: Rodina má smůlu, jedu do Ruska

10 2004
Zlín - Celý hokejový Zlín a Vsetín žijí nadcházejícím derby. „Pro mě nemá zvláštní příchuť. Jediný rozdíl je v tom, že jedeme jen půl hodiny,“ pronesl Martin Erat otřepanou frázi. Ve čtvrtek dostal pozvánku do reprezentace na Rosno cup. „Snad dám víc gólů než minule,“ směje se druhý nejlepší střelec Zlína.

Na turnaji Karjala, kde debutoval, se netrefil ani jednou.

Jaké jste měl pocity, když jste se dozvěděl o pozvánce do reprezentace?
Těším se, ale zároveň tak přijdu o setkání s rodinou. Což mě dost mrzí, ale musím to překonat. Přednější je momentálně reprezentace.

Čekal jste nominaci, když se vám na předchozím turnaji příliš nedařilo?
Příliš se nezaobírám tím, jestli se mi na Karjale dařilo či ne. Snažím se připravit na každý zápas. Je pravda, že jsem se ve Finsku moc nepředvedl, ale teď jsem dostal novou šanci. Snad ji využiuju líp.

S Jardou Balaštíkem máte vytvořit ofenzivní útok. Budete střelecky úspěšnější než minule?
Asi by to chtělo. Doufáme, že se nám podaří dát nějaké góly, abychom se střelecky uklidnili.

Čeká vás derby se Vsetínem. Prožíváte ho?
Abych se přiznal, tohle jde mimo mě. Já to neprožívám. Příprava je stejná, jediná změna je, že jedeme jen půl hodiny přes kopec místo nějakých čtyř nebo pěti.

V neděli vás před přestávkou čeká poslední zápas proti Karlovým Varům. Zlínu se doma příliš nedaří. Jaké jsou pokyny od trenéra Bokroše?
Věřím, že nám duel proti Varům vyjde a že všechno bude v pohodě. Snad jsme se už poučili ze všech chyb. Snad se s domácím publikem před Vánoci rozloučíme vítězstvím. Uděláme pro to všichni maximum.

První zápas v novém roce si odbudete už prvního ledna. Jak budete slavit Silvestra s ohledem na následující den?
Nevím, jak se s tím vyrovnávají jiní kluci, ale já jsem na to zvyklý z Ameriky. Vím, co to obnáší a jak se připravit. Ostatní z toho ale asi budou vyjukaní. (smích) Jsou to profesionálové, zvládnou to.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze