Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Esa z NHL okouzlila ´pralesní´ ligu

4 2004
Ústí nad Labem - Škodolibý transparent "Přejeme dlouhý pobyt v pralesní lize!", kterým ústečtí fanoušci popíchli mocný klub z Českých Budějovic, možná nebude na konci sezony pravdivý. Pokud nezačne zámořská NHL a její vyslanci v budějovickém dresu Prospal s Dvořákem budou řádit dál jako černá ruka, jihočeský klub se v první lize jen mihne.

Hvězdná dvojice zařídila v Ústí všechny branky hostů a tudíž i výhru 3:2. "Ale žádné krásné góly to od nich nebyly," pověděl ústecký brankář Lukáš Sáblík.

"Při tom Dvořákově vítězném jsem si myslel, že puk mám, on ho ale stačil dloubnout nad mou hokejku."

Sáblík, o němž Dvořák mluvil v superlativech, z první porážky v normální hrací době tragédii nedělal: "Nemáme se za co stydět, podali jsme parádní výkon, makali na doraz. Štěstí jsme si asi vybrali už v minulých zápasech."

Když na ledě kroužili Prospal s Dvořákem, byla to vysoká škola hokeje. Leckdy soupeře objížděli jak kužely. "Zbytečně jsme jim lezli na záda, měli jsme hrát víc pozičně. Jsou výborní bruslaři a těžko se oddělují od puku. Odcloní si hráče, pomůžou jeden druhému," popsal ústecký obránce Jan Kudrna genialitu českých reprezentantů.

A žasl, kolik měli v závěru ještě sil, byť na led skákali ob jedno střídání. "Zápas jsme brali prestižně. Musel bavit," řekl Václav Prospal, navrátilec z Anaheimu.

"Atmosféra byla skvělá. V NHL lidi roztleskává světelná kostka, ale ty naše kotle jsou lepší. Ovšem tolik urážek jsem už dlouho neslyšel. Nechtěl bych sedět v hledišti se synem."

Zápisné a první góly hvězdy z NHL zaplatí u týmového pokladníka Sailera. V dolarech? "Doufám, že ne. Stávkujeme a potřebujeme každou korunu," zavtipkoval dobře naložený Radek Dvořák.

První ligu nehodnotí jako pralesní soutěž. "Jsou v ní dobří hráči, hokejový um bych jim neupíral. Nebereme to na lehkou váhu," uvedl Prospal.

Dvořák se při zmínce o cestování pousmál: "Do Havířova radši asi poletím jako Džegr. Na šest hodin v autobuse se netěším."

Oba svorně věří, že i v první lize je může zastihnout reprezentační pozvánka. "Máme být jedni z nových lídrů, což se krásně poslouchá, tak snad nás trenéři podrží," přeje si centr Prospal.

Autoři:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze